Тонев от Ботев с 2 гола за победа на младежкия национал

Младежкият национален отбор на България продължава с отличното си представяне на турнира Анталия Къп 21 в Турция. След като в първия си мач нашите обърнаха Украйна до 2:1, вчера те стигнаха до категорична победа с 3:1 над връстниците си от Казахстан. Крилото на Ботев Димитър Тонев се отличи с два гола, а един добави Владимир Николов. Тонев започна като титуляр заедно с доскорошния си съотборник Станислав Шопов, който играе за младежкия тим на Хееренвен. Бившият капитан на набор 2002 на Локомотив Пловдив отново бе тутуляр в центъра на защитата.

През първата част до попадения не се стигна, въпреки че нашите момчета бяха по-активният тим през повечето време на полувремето. Резултатът бе открит от България в 51-вата минута. Тогава Владимир Николов открадна топката от вратаря на казахстанците и без проблеми я прати в опразнената врата за 1:0.

Седем минути по-късно вече водехме с 2:0. Димитър Тонев получи топката отляво и след като се нагласи за стрелба, прецизно прати топката по земя във вратата на съперника.

Две минути по-късно отново Тонев вкара - 3:0. Крилото на Ботев получи пас от Доминик Янков и след като вратарят излезе, неразчетено прати топката в опразнената врата от дистанция.

В следващите минути нашите продължиха да са по-добрият тим на терена и можеха да стигнат до още попадения. Кольо Станев и Денислав Ангелов имаха добри положения, но пропуснаха.

В 81-ата минута съдийката от Турция отсъди пресилена дузпа за казахстанците, след като Груев докосна леко съперник и арбитърът посочи бялата точка. От изпълнението съперникът на нашите реализира почтеният си гол. В последната минута на редовното време Ангелов бе изгонен, тъй като получи втори жълт картон, защото се приближи твърде близо до топката при изпълнение на фаул от страна на Казахстан. В последните мигове на срещата съперникът опита да стигне до втори гол, но нашите се бранеха спокойно и организирано.

БЪЛГАРИЯ 3:1 КАЗАХСТАН
1:0 Николов (51)
2:0 Тонев (58)
3:0 Тонев (60)
3:1 (81-д)

БЪЛАГРИЯ: 12. Виктор. Николов 6. Попов, 4. Х. Петров, 15. Мирчев, 22. Галчев, 3. Бауренски, 6. Янков, 11. Тонев, 7. Шопов, 14. Кръстев, 10. Владимир. Николов