Те сега са номер 1! Нещо неясно? ВИДЕО

Марица Пловдив спечели промоция във Втора лига след домакински успех срещу Борислав Първомай с 3:1 в мач от последния кръг на Трета лига, Югоизточна група.

Двубоят започна много силно за домакините от Пловдив, които поведоха в резултата още в 3-ата минута с гол на Александър Праматаров. Олджай Алиев влезе остро в наказателното поле, финтира защитник, след което стреля, а стражът Мартин Димитров се намеси. Той обаче не боксира топката и тя продължи пътя си към втора греда, където Праматаров с глава вкара от метър разстояние.

Темпото на игра спадна и от това се възползваха гостите от Първомай. Те организираха бърза контраатака в 32-ата минута, в която Андрей Атанасов беше намерен в наказателното поле. Срещу него застана Величко Величков, но Атанасов завъртя топката покрай защитника и стреля към далечния ъгъл. Топката се отби в страничния стълб и се олете в мрежата на вратата зад Илия Николов за 1:1.

В 52-ата минута логичното се случи и домакините отново поведоха с поредния гол на Олджай Алиев. Праматаров беше намерен на аутлинията, той погледна в наказателното поле и центрира, а там Алиев овладя, след което прати топката във вратата.

Интригата сякаш беше убита в 69-ата минута, в която Марица получи правото да изпълни дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Милен Танчев. Зад топката застана вратарят Илия Николов, който прати своя колега Мартин Димитров в обратния ъгъл.

МАРИЦА - БОРИСЛАВ 3:1
1:0 Александър Праматаров 3, 1:1 Андрей Атанасов 32, 2:1 Олджай Алиев 52, 3:1 Илия Николов 69-дузпа

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Георги Иванов, Христо Янчев, Сами Мехмедов, Милен Танчев, Петър Шопов, Олджай Алиев, Александър Праматаров;

БОРИСЛАВ: Мартин Димитров, Мартин Здравчев, Михаил Митев, Васил Василев, Мирослав Кайраков, Радослав Влашев, Иван Чалъков, Георги Стайков, Василев Колев, Димитър Димитров, Андрей Атанасов