61

Талант от Ботев игра за Интер в Шампионската лига

Талантът от школата на Ботев Пловдив Никола Илиев стартира като титуляр за отбора на Интер до 19 години при победата с 4:2 над състава на Шериф в мач от Младежката Шампионска лига.

Илиев започна като ляво крило за гостите от Милано и остана на терена до 64-ата минута, когато беше заменен от Енок Овусу. Домакините от Молдова поведоха чрез Данила Форов (8’), а в 17-ата минута Чезаре Казадей пропусна дузпа за “нерадзурите”.

Италианският тим все пак постигна обрат чрез голове на Фабио Абуизо (36’), Джовани Фабиан (40’) и Лоренцо Пешетола (62’). След това Форов (75’) вкара втория си гол в мача и намали изоставането на своя тим, но Пешетола (81’) също се разписа за втори път за крайното 4:2 в полза на “Змията”.

Така Интер продължава да бъде лидер в група D с актив от 10 точки. Следват Реал Мадрид (7 т.) и Шахтьор Донецк (6 т.), а последният Шериф все още е без актив.