Талант на Ботев дебютира за Хееренвеен в Нидерландия

Юношата на Ботев (Пловдив) Станислав Шопов изигра първи минути в Ередивизи. Пловдивчанинът влезе като резерва за Хееренвеен при победата с 3:2 над Валвайк. Слави замени единия от голмайсторите Тибор Халилович.

Припомняме, че Шопов подписа с нидерландския клуб през октомври 2020-а, но до момента нямаше официален мач за отбора от "Абе Ленстра". Слави беше в групата и за двубоя срещу Го Ахед Ийгълс, но тогава остана на пейката.

В мача вчера Хееренвеен беше на път наивно да изпусне трите точки. Домакините поведоха с 3:0 още до почивката, като точни бяха Хенк Веерман от дузпа, Халилович и отново Веерман. Йенс Одгаард намали за Валвайк в 58-ата минута, а малко след влизането в игра на Шопов Рихард ван дер Вене оформи крайния резултат.