Супер изненада: ЦСКА 1948 изхвърли Берое за Купата

ЦСКА 1948 сътвори супер сензация в турнира за Купата на България като изхвърли Берое още на осминафиналната фаза. Втородивизионният тим удари заралии с 4:3 на стадиона под Аязмото.

Зрелищният резултат идва дни след победата на "ЦСКА 1948" с 5:4 като гост на "Ботев" (Гълъбово) във Втора лига.

По два гола за гостите вкараха Васил Шопов и Денислав Александров. За "Берое" се разписаха Педро Еуженио, Ерол Алкан и Ибрахима Конте.

"Безобразно поведение в защита, обидно е. Допуснахме детински грешки", каза треньорът на "Берое" Димитър Димитров пред "Диема спорт".

След като "ЦСКА 1948" поведе с 4:2, треньорът на домакините Димитър Димитров пусна в игра Мартин Камбуров. Скоро след това "Берое" намали. По-късно Камбуров вкара, но гол не беше зачетен заради нарушение. Впоследствие домакините искаха дузпа за нарушение на играч на съперника, но съдията прецени, че такова няма. В последните секунди Даниел Наумов спаси удар с глава и осигури победата на отбора си.

Мачът започна с ранен гол на Шопов, но веднага след това Еуженио изравни. С два гола на Александров за шест минути "ЦСКА 1948" стигна до 3:1, а "Берое" отговори с гол в добавеното време.

След почивката гостите си върнаха преднината от два гола след попадение на Шопов. В 77-ата минута Конте намали за 3:4, но натискът до края не доведе до промяна в резултата.