61

Страхотен Локомотив удари ЦСКА в София ВИДЕО

Локомотив Пловдив в страхотен стил удари ЦСКА като гост. Победно попадение на юношата на червените Кристиян Пешов в третата минута на добавеното време донесе едва третата победа на черно-белите над армейците в столицата. Преди това Мичи Нтело бе открил за пловдивчани, а Данило Асприля бе изравнил за домакините.

Отборът на Александър Томаш доминираше в хода на целия двубой, след като попадение на Мартин Петков през първото полувреме бе отменено след намесата на ВАР, а в края на първата част юношата на Левски нацели напречната греда. Пловдивските “железничари” имаха още няколко добри положения, от които не се възползваха. В хода на целия мач феновете на "червените" скандираха "оставка", видимо недоволни от играта на отбора на Нестор Ел Маестро.

ЦСКА се намира на 2-ото място в таблицата с 57 точки, докато Локомотив Пловдив е 5-ти с 50 пункта. За “червените” предстои дерби с Левски, докато пловдивчани ще приемат Черно море.

Играчите на Локо си помисли, че е открил резултата още в 5-ата минута. Гостите разиграха добре по левия фланг и Ангел Лясков центрира в наказателното поле. Топката попадна в Бабакар Дион, който с едно докосване свали към Мартин Петков. Юношата на Левски не остави шансове на Густаво Бусато с мощен удар в центъра на вратата. Попадението първоначално бе признато, но Волен Чинков бе повикан да прегледа ситуацията и се наведе на червените като отмени гола. До това решение се стигна заради засада на Мичи Нтело, който обаче не влияеше на играта.

Локомотив трябваше да поведе в резултата при нова изгодна ситуация пред Петков. Този път обаче гредата спря офанзивния футболист на "черно-белите".

На почивката Ел Маестро извърши три смени в опит да промени статуквото на терена и ЦСКА заигра активно, но неефективно. "Червените" понесоха закономерен удар след поредна неубедителна изява в отбрана, като Нтело се разписа от близка дистанция след пас на Бабакар Дион. В следващите минути домакините като по чудо оцеляха след няколко пропуска на локомотивци. Гостуващият състав бе наказан за пропилените шансове в 73-та минута, когато две от смените на ЦСКА - Тобиас Хайнц и Данило Асприля, комбинираха за изравнителния гол на "армейците". Асприля засече с глава чудесно центриране на Хайнц, за да върне надеждите на домакините за пълен обрат. Скоро след това Каранга пропусна страхотен шанс да вкара втори гол, след като бе спрян от капитана на Локо Пд Кристиан Томов. Следващите минути обаче отново бяха за "смърфовете", които бяха възнаградени за усилията. Вион покри засадата и топката стигна до голмайстора за първия гол Нтело, който намери влезлия от пейката Кристиян Пешов, който не сбърка за 2:1. Бусато на няколко пъти предотврати впоследствие трето попадение за Локомотив, преди да дойде шестата минута на добавеното време, когато Фаетон стреля в аут от отлична позиция след пас на Асприля. Ел Маестро се прибра в съблекалните под скандирания "Оставка".

В следващия кръг възпитаниците на Александър Томаш са домакини на Черно море, докато за ЦСКА предстои дерби с Левски в неделя следобед.

ЦСКА - Локомотив Пловдив 1:2

0:1 - 60' Мичи Нтело

1:1 - 73' Данило Асприля

1:2 - 90+3' - Кристиян Пешов

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) - 17. Емануел Шакич (46' - 20. Мартин Стойчев (79' - Сейни Санянг)), 22. Енес Махмутович (46' - 13. Браян Кордоба), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион - 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем (67' - 30. Данило Асприля), 8. Станислав Шопов (14. Тобиас Хайнц) - 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 23. Илиан Антонов, 30. Данило Асприля, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 20. Мартин Стойчев, 14. Тобиас Хайнц

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов (К) - 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али - 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов (67' - 22. Ивайло Иванов), 21. Евандро, 71. Оливер Камдем (67' - 16. Кристиян Пешов) - 7. Бабакар Дион (80' - 17. Мартин Райнов), 15. Мартин Петков (55' - 14. Димитър Илиев), 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 14. Димитър Илиев