64

Спартак взе с 3:2 плодивското дерби с дубъла на Локо

Спартак победи Локо II 3:2 в пловдивското дерби на градския стадион и остана с равни точки с лидера Несебър на върха в Трета лига, Югоизточна група.

Родопа надви Сокол (Марково) с 2:1, като почти няма футболист на домакините, който да не пропусна пред противниковата врата. Михаел Кисьов откри в 32-ата минута, след подаване на родения през 2007 година Борислав Семетски. Скоро Мартин Славов изравни.

След бърза атака, Семетски получи топката, преодоля съперник и реализира победното попадение в началото на втората част. След това Кисьов пропусна да вкара дузпа.

XX кръг, резултати: Карлово - Секирово 2:0, Сливен - Съединение 0:0, Димитровград - Асеновец 2:0, Загорец - Ямбол 0:0, Розова долина - Созопол 2:0, Карнобат - Берое II 5:2, Куклен - Саяна 0:2, Родопа Смолян  - Сокол Марково2:1, Локомотив II Пловдив - Спартак Пловдив 2:3, Ботев II Пловдив - Несебър 1:3.

Начело във временното класиране е Несебър с 49 точки (70:23 г.р.), пред Спартак с 49 (72:11), Саяна с 47 (53:18), Съединение с 43 точки (51:17) и други.