64

Спартак стартира ударно в контролите с 4:1 срещу Хебър II в Пазарджик

Спартак стартира с победа зимните си контроли, след като се наложи с 4:1 над Хебър II в мач, игран на спортната база на пазарджиклии.

И четирите нови попълнения при кючукпарижани - вратарят Димитър Георгиев, Доминик Дюлгерски, Димитър Юруков и Георги Йотовски, зпочнаха титуляри н мача.

В 29-ата минута Димитър Юруков намери Георги Лазаров, който проби отляво, премина през двама защитници и подаде на Доминик Дюлгерски за първото му попадение с екипа на Спартак. Шест минути по-късно и Кирил Георгиев изведе Дюлгерски сам срещу вратаря за втория му гол в мача.

Кирил Георгиев прати неспасяемо топката в сглобката на вратата от пряк свободен удар в 39-ата минута

Две преди почивката Георги Лазаров надбяга защитата на Хебър, премина и през вратаря и направи резултата още преди полувремето 0:4.

В началото на второто полувреме Данаил Бчков направи множество смени, като в игра влезе и вратарят Теодор Делиянчев, който е от Академията на Спартак и замести в групата болния Владислав Димитров. Младокът Давор Илиев изпусна две сериозни положения.

В 73-ата минута домакините върнаха едно попадение за крайното 1:4.

Следващата контрола на Спартак е идната събота 22.01. от 12:00 ч. срещу тима на Локомотив II.

СПАРТАК ПЛОВДИВ: Д. Георгиев, А. Стойчев, Х. Доков, К. Милев, Г. Йотовски, К. Георгиев, Т. Тимонов, В. Стойчев, Г. Лазаров, Д. Юруков, Д. Дюлгерски (Теодор Делиянчев, Давор Илиев, Любомир Цеков, Димитър Милчев, Александър Драшков, Александър Шиков, Филип Алексиев, Стоян Марудов, Георги Тодоров)