64

Спартак с осма поредна победа, Житница вкара на "Тодор Диев"

Спартак удари Житница с 4:1 за осма поредна победа в "А" Регионална група, след като се наложи с 4:1 над ФК Житница. Мачът се игра на подгизналия от продължилия 24 маса дъжд терен на стадион "Тодор Диев".

Антон Маргаритов откри головата сметка на домакините 8-ата минута, засичайки топката след центриране от фаул на Кирил Георгиев

В 26-ата минута при изсипана топка в наказателното поле на "гладиаторите" се получи неразбирателство между защитата и вратаря, което доведе до изравнителен гол.

След бърза атака Кирил Георгиев преодоля двама защитници и с хубав удар вкара за 2:1 в 39-ата.

Още в началото на втората част "гладиаторите" обсадиха вратата на Житница.

В 55' Георги Лазаров бе изведен отлично в наказателното поле, а защитник на гостите го събори и главният съдия Рюстем Карагарен отсъди дузпа, която

Любо Цеков превърна в гол отсъдената дузпа от рефера Рюстем Карагарен за нарушение срещу Георги Лазаров в 55-ата минута. Самият той премина като на парад през трима защитници на съперника и с хубав диагонален удар оформи крайното 4:1 в 70-ата минута.

Така след 8 изиграни мача Спартак е с пълен актив от 24 точки и голова разлика 41:2.

В следващия кръг, на 17 октомври, от 16:00 часа, Спартак гостува на втория в класирането ФК Секирово.

СПАРТАК: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов (Ц. Вълчинов), Х. Доков, К. Георгиев (к), В. Стойчев (Д. Илиев), А. Маргаритов (Д. Хасан), Г. Лазаров, Л. Цеков (А. Стойчев)

9 октомври 2021 г., събота, 16:00 ч / VIII кръг:
Марица (Милево) - Тракия (Нови извор)            3:0
Марица 2003 (Маноле) - Металик 1938 (Сопот) 2:4
Кричим (Кричим) - Спартак (Болярци)                1:1
Спартак 1947 (Пловдив) - Житница                     4:1