Спартак с животоспасяваща победа срещу Хасково в Харманли

Спартак се наложи с 1:0 като гост над Хасково в мач от 33- ти кръг на Югоизточна трета лига, игран на градския стадион в Харманли и запази шансовете си за спасение. Кръг преди края кючукпарижани имат равни точки с преките конкуренти от Несебър, но са с осем гола по-добра обща голова разлика (и еднакви показатели в директните двубои).

Спартак игра с много млади момчета от школата, които бяха пределно мотивирани и покрай опитните Христос Доков, Кирил Георгиев, Любо Цеков и Георги Георгиев отговориха по подобаващ начин на агресивната и груба игра на Хасково.

Двубоят започна отлично за Спартак, след като в 12-ата минута младокът Георги Лазаров бе намерен в наказателното поле, той без забавяне стреля покрай вратаря за победното 0:1.

В 33-ата минута домакините останаха и с човек по- малко на терена за два жълти картона на защитник.

Към края на мача Георги Лазаров имаше отлична възможност да удвои головата си сметка, но силният му удар прати топката в гредата.

В събота, 29 май, от 18:00 часа Спартак приема Атлеттик Куклен, а Несебър домакинства на Ямбол. Синьо-белите се нуждаят от победа и Несебър да не спечели с осем гола повече от пловдивчани.

СПАРТАК: Кристиян Милушев, Александър Шиков, Христос Доков, Кръстьо Милев, Георги Йотовски, Кирил Георгиев-к, Петко Дързев, Васил Стойчев, Георги Георгиев, Любомир Цеков, Георги Лазаров (Станислав Василев, Антони Ташев, Димитър Милчев, Давор Илиев)

Марица постигна резултатна победа с 0:8 при гостуването си на Верея в Стара Загора

Олджай Алиев откри още в 5-та минута, след като навърза няколко бранителя на домакините. В 26-та Милен Танчев удвои с хубав удар. Отново Алиев бе точен за 0:3 в 44-та минута, като така завърши първата част.

В 48-та минута Олджай Алиев бе точен от дузпа за 0:4. Христо Янчев в 69-та увеличи на 0:5. Последваха множество смени в състава на пловдивчани, но и след промените маричани продължиха да бележат. В 74-та минута Георги Георгиев с хубав удар направи 0:6, а Даниел Спасов повтори упражнението в 84-та минута, реализирайки седми гол. Крайното 0:8 оформи Теодор Фърков от дузпа в 87-та минута.

Марица продължава да бъде водач в класирането с 80 точки, колкото има и втория Загорец. В последния кръг "жълто-сините" са домакини на коравия тим на Борислав (Първомай). Срещата е следващата събота, от 18 часа, на стадион "Марица".
От сега ви призоваваме да подкрепите отбора в посл

МАРИЦА: Илия Николов (Виктор Петков), Величко Величков, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Георги Иванов, Христо Янчев (Борислав Дончев), Милен Танчев (Теодор Фърков), Сами Мехмедов, Олджай Алиев (Даниел Спасов), Петър Шопов, Александър Праматаров (Георги Георгиев).

22 май 2021 г., събота, 18:00 ч / XXXIII кръг:
Черноморец 1919 (Бургас) - Левски (Карлово)              4:0 (4:0)
Сокол (Марково) - Карнобат (Карнобат)                         2:1
Гигант (Съединение) - Димитровград 1947                    3:3
Атлетик (Куклен) - Загорец (Нова Загора)                      1:4 (0:1)