64

Спартак разби Димитровград с 5:0 на стадиона в Марково

Футболистите на Спартак (Пловдив) ​разгромиха гостуващия Димитровград с 5:0 в двубой от 21-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Попаденията реализираха Тодор Тодоров (15), Александър Праматаров (54), Георги Лазаров (69), Венцислав Гюзелев (82) и Васил Стойчев (88). Мачът се игра в Марково, тъй като тревното покритие на стадион "Пловдив" е в отчайващо състояние.

След 15 минути игра Тодор Тодоров ​даде аванс на своите в резултата, засичайки с глава центриране от корнер. В 30-ата минута Георги Лазаров бе изведен от Сами Мехмедов, но ​нападателят не успя да насочи добре топката и я прати далеч от целта.

В 54-ата минута Александър Праматаров прати за втори път топката в мрежата на гостите от Димитровград, след като се ​възползва от разбъркване в наказателното поле и от близка дистанция матира Янислав Георгиев.

В 69-ата минута капитанът на домакините Георги Лазаров направи резултата класически. Той се разписа с удар от близка дистанция.

Пет минути по-късно Христо Христов бе изгонен от главния съдия Стефан Стефанов, след като футболистът получи втори жълт картон.