64

Спартак падна в добавеното време, победи за Локо 2 и Гигант

Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) записа трета поредна победа след 1:0 като гост на Сокол (Марково) в двубой от 22-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Петър Андреев осигури успеха в 82-ата минута, когато след центриране настана суматоха и той насочи топката в мрежата на домакините. Пловдивчани бяха по-добри през първото полувреме. В хода на мача Андреев пропусна да се разпише още веднъж.

Съотборникът му Васил Църцев също не се възползва от добра възможност. Капитанът Ангел Рахов пропиля най-чистото положение за Сокол.

Черноморец постигна изключително ценна победа. На стадиона в Долно езерово "акулите" се наложиха с 2:1 над Спартак (Пловдив).

Черноморец поведе в последната минута на първото полувреме. Стоян Кижев центрира пред вратарското поле, където Аризио Коща засече неспасяемо с глава за 1:0.

Спартак изравни 60 секунди след началото на втората част. Изритана напред топка изведе Георги Лазаров сам срещу вратаря, а футболистът на гостите не сгреши за 1:1.

"Акулите" можеха да възстановят аванса си в 66-ата минута. Удар от въздуха на Венцислав Славов обаче срещна лявата греда. Успехът на Черноморец дойде в 4-ата минута на даденото продължение. Центриране в наказателното поле стигна до Христо Георгиев, който с прецизен шут по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на вратата за крайното 2:1.

Гигант (Съединение) победи у дома Асеновец (Асеновград) с 3:1. Успехът приближи селекцията на Георги Мечечиев само на точка до лидера Несебър.

Стана нервен мач, който съперниците завършиха с по десет футболисти. В средата на първото полувреме Васил Василев насочи с глава топката в гредата на гостите. Иван Скерлев изведе домакините напред, реализирайки с глава след центриране от корнер. Реджеб Халил изравни с глава секунди преди почивката. Десетина минути след нея Георги Мавродиев засече с крак центрирана топка от Свилен Щерев – 2:1. Голмайсторът пропусна да се разпише още веднъж.

Четвърт час преди края Щерев и Иван Тодоров от противника се спречкаха и рефера ги отстрани с червени картони. В последните секунди Мариян Гиров се измъкна сам срещу асеноградския страж и вкара третия гол.

Резултати:

Несебър - Първомай 3:3
 [1:0 Трайо Грозев 16', 2:0 Николай Костов 22', 2:1 Никола Данчев 34', 2:2 Християн Момчилов 51', 2:3 Иван Аврамов 55', 3:3 Виктор Кунев 90'+5'] [ид: Трайо Грозев (Н) 60']

Ямбол - Берое II 2:1

Димитровград - Левски Карлово 4:0

Съединение - Асеновец 3:1

Черноморец - Спартак Пловдив 2:1

Саяна - Родопа Смолян 4:0

Марково- Локомотив II Пловдив 0:1

Сливен - Куклен 3:2

Загорец - Верея 5:0