64

Спартак обърна Локо II в мач с още 3 греди и изпусната дузпа в Садово

Спартак обърна Локомотив II с 3:2  от два гола пасив в контрола, играна на стадиона в Садово. Двубоят бе изтеглен за 9:30 заради очакваните големи жеги.

Старши-треньорът Данаил Бачков не можеше да разчита на 11 футболисти. Заради контузии срещата пропуснаха Димитър Георгиев, Радослав Влашев, Стойчо Папазов, Георги Йотовски, Елмаз Сюлейман, Доминик Дюлгерски, Иван Ангелов, Давор Илиев, Христос Доков, Валентин Сливов и Веселин Локов.

Футболистите на Спартак не започна добре мача и до 30-ата минута допусна ха две фатални грешки в защита, които завършиха с попадения за Локомобитв.

До последния съдийски сигнал обаче, "гладиаторите" доминираха напълно - вкараха три гола, удрариха три греди и пропуснаха дузпа в четвърти пореден мач.

В 37-ата минута Кирил Георгиев сложи топката на главата на Георги Лазаров, който вкара във вратата на Локомотив за 2:1.

В 67-ата Кирил Георгиев от много малък ъгъл прониза вратата за 2:2, а четири минути преди края Димитър Юруков бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и донесе победата за Спартак с попедението си за крайното 2:3.

Тодор Тимонов пропусна дузпа в 57-ата минута, а Антон Маргаритов, Георги Лазаров и Александър Стойчев удариха греди.

Така преди старта на първенството Спартак ще изиграе още една контролна среща идната събота с тима на Атлетик Куклен.

СПАРТАК: П. Мильотев, А. Стойчев, К. Милев, Н. Георгиев, М. Здравчев, А. Маргаритов, К. Георгиев, Т. Тимонов, Г. Лазаров, В. Стойчев, Л. Цеков ( К. Милушев, Д. Милчев, Ц. Вълчинов, Д. Юруков )