Спартак би Родопа 2:1, Стефано Кунчев пази на гостите

Спартак Пловдив победи Родопа Смолян с 2:1 в първата си контрола преди старта на Трета лига. Всичките поподения в спаринга, игран на стадион "Пловдив", паднаха след почивката.

Всичките попадения паднаха през последните 30 минути. Резултата откри Кирил Георгиев с

С топовен шут от 30-ина метра Кирил Георгиев вкара за кючукпарижани в 58-ата минута. Пет по-късно гостите изравниха чрез Теодор Георгиев.

Четвърт час преди края Кирил Георгиев проби по лявото крило и центрира в наказателното поле. Там Любомир Цеков засече с глава за крайното 2:1.

В спаринга участие взеха 16-годишните юноши на Спартак Станислав Василев, Цветан Вълчинов, Божидар Колев и Кристиан Милушев. Следващата контрола на синьо-белите е срещу Борислав (Първомай).

Изненадата в двубоя бе вратарят Стефано Кунчев, който пази за отбора от Смолян. В момента се водят преговори с юношата на ФК Векта и играл през годините в „Левски“, „Славия“ и „Локомотив“ – Пловдив. 29 – годишният вратар е бивш младежки национал, като е играл и в чужбина. Високият 192 см. страж е родом от Троян.

Следващата контрола на „зелено-белите“ е на 11 юли в Смолян. Двубоят с „Гигант“ – Съединение е в събота на стадион „Септември“ от 18 часа.

Спартак: Александър Витанов, Георги Чичев, Атанас Бучов, Христос Доков-к, Николай Парнаров, Пейо Батинов, Кръстьо Милев, Митко Илиев, Светослав Читаков, Мартин Симеонов, Кирил Георгиев (Станислав Василев, Цветан Вълчинов, Божидар Колев, Кристиан Милушев, Давор Илиев, Мариян Гиров, Любомир Цеков).