64

След отпадането Томаш намекна за раздяла с футболисти

Влязох в съблеканята и казах някои неща на футболистите, те изиграха най-слабото си полувреме откакто съм начело на Локомотив, каза треньорът Александър Томаш след загубата на подопечните му с 3:1 от Черно море във Варна в мач от осминафиналите за Купата на България.

"Играем с двама централни нападатели, а си подаваме топката отзад и не използваме силните им страни. Контролирахме играта, допуснахме 1 гол от нищото. Вместо да завършим по най-добрия начин годината, ние отиваме в друга посока. Може би така е трябвали да се случи, за да им дойде на някои играчи акъла или да се разделим.

Поемам си и моите забележки към себе си, но явно някои хора са в почивка. Резултатите те принуждават да се раздадеш докрай, не е проблем да губим, но начинът, по който губиш… разочарован съм.

Не искам да живуркам. Локомотив е отбор с традиции, който не трябва да се лъкатуши, аз искам да има класа, хора, които искат да се развиват и да поддържат ниво, това е класата, а не един да играеш добре един мач, а два да падаш.

Сега съм разочарован, не мога да давам оценки. Влязохме добре в мача, вкарахме, но не може да реагираме така безпомощно.

Аз не съм от вчера във футбол, няма как да се отклоня от пътя, но може би трябва да отклоня някои от пътя”, заяви Томаш.