64

Славия и Локо си стиснаха ръцете за 1:1, отмениха гол на пловдивчани

Славия и Локомотив Пловдив завършиха 1:1 в мач помежду им от 18 кръг на Първа лига. Търновецът Георги Гинчев ръководи двубоя на  Овча купел, който започна в 12.15 часа.

В 13-ата минута Макрилос пусна към Ради Кирилов, който веднага прати топката около дузпата. Там обаче се намеси Емил Янчев, изчистил в ъглов удар. При него Лукас Рейдър увисна, но това не се оказа фатално за германеца.

Пловдивчани организираха скоростна контраатака в 15-ата минута. Лукас Салинас чукна напред кълбото и с мощен спринт задмина халфа на славистите. Последва негов пас към Георги Минчев, който в решителния миг беше стопиран от Кемело Нгуена. Нападателят не остана никак доволен от случилото се, вдигайки високо ръце с претенции за дузпа.

Гоол, Локомотив (Пд) поведе в резултата в 35-ата минута. "Железничарите" организираха поредната си атака, при която Лукас Салинас центрира перфектно на далечна греда. Йосип Томашевич се включи от втора позиция, изпревари персоналния си пазач Крис Добрев и отблизо не остави шансове на Вуцов за 0:1

Крис Добрев се реабилитира по възможно най-добрия начин - с попадение в мрежата на Лукас Рейдър в 40-ата минута. Всичко стартира с доброто центриране на Ради Кирилов, Добрев се измъкна от Милош Петрович и с глава възстанови равенството.

Локомотив (Пд) стартира подобаващо втората част. Пловдивчани стигнаха до гол още с първата си атака. Красивото изпълнение с глава на Георги Минчев обаче бе отменено поради засада.

Отбраната на Локомотив "заспа" при хитър извеждащ пас за Емил Стоев в 59-ата минута. Юношата на "белите" само трябваше да прехвърли излезлия Лукас Рейдър, но се провали с наглед леката задача.

Славия - Локомотив Пловдив 1:1

0:1 Йосип Томашевич 35, 1:1 Кристиан Добрев 40

ПФК Славия 1913: 21. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена, 11. Кристиан Добрев, 7. Петер Макрилос, 10. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев
Резерви: 1. Георги Петков, 73. Иван Минчев, 5. Мартин Атанасов, 88. Тони Тасев, 15. Мартин Георгиев, 19. Мартин Сораков, 29. Борис Димитров

ПФК Локомотив 1926: 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 44. Николай Николаев, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов, 15. Видол Сейменски, 7. Иван Сулев