64

Слаб рефер и ялови нападатели провалиха ЦСКА-София срещу Зоря

ЦСКА отстъпи с 0:1 на Зоря (Луганск)   в мач от третия кръг на група "С" в турнира Лига на конференциите, игран  на Националния стадион "Васил Левски".

Началото на мача бе отлично и още в 6-ата минута Яник Вилдсхут пропусна златен шанс да открие резултата - Кайседо изведе нидерландеца в наказателното поле, но той като по чудо не успя да преодолее вратаря на гостите и спечели само корнер.

Малко по-късно пък Кери подаде много добре към Кайседо, но ъгълът пред нападателя стана прекалено малък и отново не успя да открие резултата.

Атаките на ЦСКА продължиха и Йомов на два пъти и Кайседо все не успяваха да вкарат така важния първи гол.

В 39-ата минута Кери центрира от фаул, Томас Лам засече с глава, но ударът бе неточен. Минута преди края на първото полувреме пък извеждащ пас на Кери към Йомов отново не доведе до гол.

След почивката един от най-активните на терена - Греъм Кери, се контузи и бе заменен принудително, като на негово място се появи Федерико Варела.

В 64-ата минута обаче най-неочаквано гостите от Зоря поведоха след красиво попадение на Аллаху Сайядманеш, който прониза Густаво Бусато с удар отляво по диагонала.

На терена се появиха Тибо Вион и Йоан Баи на местата на Жеферсон и Йоан Баи, малко по-късно Йомов отстъпи мястото си на Кръстев. В 84-ата минута футболистите на Стойчо Младенов поискаха дузпа на три пъти за игра с ръка и нарушение срещу Баи, но реферът остана безмълвен.

В продължението на срещата пък резервата Тибо Вион получи директен червен картон за нарушение срещу съперник. До края нямаше повече попадения и така "армейците" отстъпиха с 0:1 пред украинския Зоря (Луганск)