64

Синът на Гонзо вкара за Славия при успеха с 3:1 срещу Хебър

Хебър загуби от Славия с 1:3 в първата контрола на двата отбора за 2022 година. Двубоят трябваше да се играе в София, но заради атмосферните условия бе преместен в Пазарджик. В мача имаше още две пропуснати дузпи и греда на Ивайло Найденов.

Секунди след старта Жуниор Мапуку стреля с глава, но ударът му не бе точен, а топката стигна на задната греда до Кристиян Добрев, който подаде отново на централния нападател, който на празна врата вкара за 0:1.

В осмата минута Славия можеше да удвои. Мапуку изведе Добрев по фланга и крилото бе съборен. Съдията отсъди дузпа, която Тони Тасев пропусна.

Все пак в 28-ата минуа гостите стигнаха до второ попадение. Груба грешка на Томислав Папазов позволи на Тасев да открадне топката и на празна врата удвои.

Три минути по-късно Хебър намали резултата. Центриране на Александър Бастунов и последва акробатично изпълнение на Тодор Чаворски за 1:2.

След почивката бяха направени много смени. Три минути преди края новото попълнение Александър Иванов вкара за 1:3. Синът на Георги Иванов-Гонзо засече топката на празна врата.

ХЕБЪР 1:3 СЛАВИЯ
0:1 Мапуку 1, 0:2 Тони Тасев 28, 1:2 Тодор Чаворски 31, 1:3 Арександър Иванов 87

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 14. Ивайло Тодоров, 23. Стойчо Папазов, 11. Цветелин Тонев, 3. Александър Бастунов, 20 Жак Пехливанов, 99. Тодор Чаворски, 12. Емануил Манев, 10. Китан Василев, 39. Ивайло Михайлов

СЛАВИЯ: 12. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 70. Венцислав Керчев, 15. Мартин Георгиев, 5. Мартин Атанасов, 14. Камело Нгуена, 4. Людовик Соарес, 8. Тони Тасев, 11. Кристиян Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Жуниор Мапуку