61

Шок в Разград: Пирин вкара пет гола на Лудогорец

Пирин Благоевград хвърли бомбата в първенството като нанесе най-голямата домакинска загуба на Лудогорец в последните 11 години. Благоевградчани удариха десеткратните шампиони с 5:3 в Разград.

Христофор Хубчев даде аванс на гостите от Благоевград в 15-ата минута, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков. В 38-ата минута се стигна до нов гол за Пирин, след като в опита си да изчисти топката, Оливие Вердон си вкара автогол. Само минута след началото на второто полувреме Мохамед Брахими вкара трети гол след светкавична контраатака на Пирин. Отново Брахими се разписа в 70-ата минута, след като в наказателното поле от Преслав Йорданов. В 77-ата минута Вердон върна един гол за Лудогорец след удар от далеч. В 88-ата минута Кирил Десподов вкара втори гол за домакините от дузпа. Само три минути по-късно Каули вкара трети гол за Лудогорец, но при ответната атака Венцислав Бенгюзов върна авнаса от два гола на "орлетата" и така оформи крайния резултат в головия трилър в Разград.

След тази звучна загуба Лудогорец остава на първо място във временното класиране с 42 точки, докато Пирин остава на предпоследното, 13-о място, с 16 точки в актива си.