Сашко - гол или завръщането на Шотландския боец II

25 минути престой на терена като резерва, 3 отбелязани гола, толкова точки за своя отбор и играч на мача. Това успя да направи младият нападател на Хебър Александър Димитров в отминалия двубой на пазарджилии срещу Струмска слава(Радомир), спечелен от "гробарите" с 3:0.

"Чувството е страхотно. Имах късмета да съм на точното място в точното време. Много трудни и важни 3 точки за нашия отбор. Радвам се, разбира се. Много хора ме поздравиха след мача и това само може да ме мотивира да продължавам да се трудя и развивам.

Благодаря на треньора за гласуваното доверие. Нямам търпение за следващия път, когато пак ще получа шанс да се докажа", коментира с усмивка, но и не без излишна доза скромност  велинградчанина.

А Сашо Димитров стигна до рестарт на кариерата си в Хебър малко случайно.

Той изкара повече от месец пробен период преди да заслужи за втори път картотеката си в отбора.

Вкара по един гол в контролите на пазарджиклии срещу Арда(Кърджали) и Берое(Стара Загора), като попадението срещу заралии беше повече от ефектно.

Любопитен е фактът, че само за 25 минути игра в срещата със Струмска слава, 24-годишният нападател на хебърци изравни броя на вкараните си попадения от есенния полусезон на 2016-та година, когато пак бе част от състава на пазарджиклии, но във "В" ЮФГ.

Тогава Сашо се разписа по веднъж за победите на Хебър в домакинствата срещу Вихрен(2:0) и Германея(2:1) и при загубата с 2:4 от Ботев в Ихтиман.

Отбеляза и няколко гола в областните и зонални издания на турнирите за Купа на Лигата и Купа на България.

От началото на 2017-та обаче замина към Шотладния, където в продължение на два сезона се подвизаваше в аматьорския Престън Атлетик(4-то ниво на местния футбол), а след като се завърна от там бе част от състава на Брацигово, от където всъщност дойде пак в Хебър.

През сезона 2015/16 бе част и от състава на Чико-Бунара, когато този тим игра в Трета лига. Преди това има и кратък период в родния Чепинец(Велинград).

Сега с Хебър Сашо има за първи път шанса да играе във второто ниво на професионалния футбол на България и по всичко личи, че ще се опита да се възползва максимално от него. Доколко ще успее да развие и демонстрира силните си качествата, които той безспорно притежава ще покаже най-добрия съдник - времето.