Съперникът на Локо взе дербито на Дания

Копенхаген удари Брьондби с 4:2 в голямото дерби на Дания четири дни преди реванша с Локомотив (Пловдив) в третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Първата среща на "Лаута" завърши 1:1.

Датският национал Йонас Винд бе голямата фигура за Копенхаген в този двубой. В 12-ата минута той изведе домакините напред в резултата, а Брьондби изравни чрез Тобиас Бьоркайт (36), но Давид Кочолава (45) отново даде аванс на „лъвовете“ преди почивката.

Малко след началото на второто полувреме резултатът отново бе равен, като този път точен бе Сигурд Ростед (47). Домакините обаче показаха здрави нерви и вкараха нови два гола. Вездесъщият Йонас Винд  в 69-ата минута вкара втория си гол в мача, а Пеп Биел (81) оформи крайното 4:2.