С деветима играчи на проби Локо не би Атлетик

Деветима кандидати за слава потичаха в първата контрола за годината на Локомотив Пловдив срещу Атлеки Куклен. На Кошарата черно-белите и баските си вкараха по едно попадение за крайното 1:1, а Анте Аралица ске отчете с две асистенции - в двете посоки.

Плакатите за равенство при финансирането на спортните бази в Пловдив бяха най-забележимото нещо през първата част.

Гостите от Куклен поведоха в 4-ата минута, след като Анте Аралица подаде на Емил Аргиров-Животното и той без проблеми вкара за 0:1. Анте бе на косъм от изравняване след пас на Момчил Цветанов, но юношата на Марица, минали и през "Лаута", вратар на гостите Кирил Акалски се намеси адекватно. Отново Акалски се намеси сигурно при удар на Габриел Молтер след половин час игра. Молтер нямаше късмет и пет минути по-късно, когато Акалски изчисти топката в корнер.

Малко след началото на второто полувреме каращият проби Мирза Хасанбегович изравни. Аралица се отчете с асистенция към Хасанбегович, който надбяга бранител на гостите и пусна топката покрай Димитър Георгиев за 1:1.

В 58-ата минута гол на смърфовете бе отменен заради засада. Дейвид Малембана изведе Аралица, той пусна към Томашевич и хърватинът прати топката в мрежата. Томашевич обаче бе в засада.

Точно преди края на редовното време Карагарен се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му срещна гредата.

Чужденците ще играят и в спаринга с Гигант (Съединение) в събота от 14:00 часа, пак в Пловдив. След втората проверка Акрапович ще прецени дали изобщо да задържи някого от чужденците.