С човек по-малко Марица победи Ботев-2 с 2:1

Ботев-2 загуби от Марица Пловдив с 1:2 в контролата помежду им на базата в Коматево. Жълто-сините изиграха последните 10 минути с човек по-малко, след като Теодор Фърков се контузи и на резервната скамейка нямаше полеви играч да го смени.

В края на първото полувреме Илиян Йорданов размени реплики с рефера за неотсъдена дузпа, получи червен калтон и бе заменен.

Дошлият от Черноморец Бургас нападател Мариян Тонев отбеляза дежурното си попадение за 0:1 в 7-ата минута. Припомняме, че Тонев вкара и в другите две контроли на Марица - срещу Арда и втория тим на ЦСКА 1948.

Вратарят на кършиякалии Илия Николов удвои аванса на тима си в 30-ата минута, разписвайки се от дузпа.

В самия край на мача Юсеин Касов се разписа за домакините, фиксирайки крайното 1:2.

Футболистите на Марица се върнаха късно снощи от лагер в базата на Христо Крушардски в село Говедарци.

За втория тим на Ботев, воден от Стефан Стоянов, това е първата контрола.