61

С 15 чужденци Ботев излезе десети след 3:1 срещу Пирин

Ботев спечели безпроблемна победа с 3:1 над Пирин и излезе на десето място във временното класиране на Ефбет лига. Канарчетата направиха много добри 60 минути, в които вкараха и трите си гола. След това обаче настъпи отпускане, след което гостите стигнаха до почетно попадение и няколко добри ситуации пред вратата на Хидайет Ханкич. За жълто-черния тим играха общо 15 чужденци, а единственият българин бе Димитър Тонев, който днес навърши 21 години. Дебют за домакините направи последното ново попълнение Уме Уме Емануел.

В 20-ата минута Па Конате даде аванс на домакините, а в 36-ата Елвис Ману удвои преднината на "канарчетата". В 63-ата минута и Емануел Току записа името си сред голмайсторите на двубоя. Семед минути след това Андрей Йорданов върна един гол за гостите от Благоевград.

В сряда, 19 октомври Ботев приема ЦСКА в отложен двубой от петия кръг. Пирин пък приема у дома Септември София.

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 44. Роберто Пунчец, 15. Джеймс Етоо (81' 21. Точукву Нади), 18. Самуел Супрайен - к, 22. Реда Рабей (68' 6. Дилан Мертенс), 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм, 7. Мохамед Брахими (82' 2. Рой Херман), 10. Емануел Току (87' 31. Уме Уме Емануел ), 28. Елвис Ману (87' 9. Мартин Секулич)

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 14. Бисер Бонев, 21. Точукву Нади, 31. Уме Уме Емануел

Треньор: Желко Копич

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 23. Казуки Такахаши (17' 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров - к (71' 6. Юлиян Попев ), 3. Петър Занев (46' 11. Андрей Йорданов), 9. Преслав Йорданов, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров (46' 73. Венцислав Бенгюзов), 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайло Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Емил Янчев, 26. Иван Тасев, 29. Станислав Костов, 6. Юлиян Попев

Треньор: Красимир Петров

Жълти картони: Самуел Супраен (Б), Вячеслав Велев, Александър Дюлгеров (П)

Съдия: Димитър Димитров

КРАЙ НА МАЧА

90 + 4 - Пирин пак поискаха дузпа, но реферът Димитров не даде и вдигна жълт картон за протест на Дюлгеров.
90 - Ще се играят минимум 4 (четири минути) довено време.
74 - Па Конате игра с ръка в пеналта пред Ханкич, но реферът Димитров не даде дузпа за Пирин.
70 - ГОООЛ! Андрей Йорданов с глава от точката за изпълнение на дузпа намали на 3:1 въпреки отчаяния плонж на Ханкич.

67 - Ханкич спаси опасен удар от фаул на Цонев.
63 - ГОООЛ! Емануел Току прави преднината на Ботев класическа. Радослав Тонев подари топката на Ману, който подаде на Току и той на празна врата покачи на 3:0.

59 - Макрецкис стреля силно по диагонала над вратата.
51 - Елвис Ману пропусна чисто положение, след като излезе сам срещу Георгиев, но би в аут.
46 - Супрайен в последния момент отне топката от нахлуващия в пеналта Тасев.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

44 - Добра контра на Ботев завърши с удар отблизо на Току, който мина встрани от рамката.
36 - Жълт картон за Самуел Супрайен.
34 - Елвис Ману покачи на 2:0 след пас на Етоо. Преди това Етоо отне топката след груба грешка на Пирин при изнасянето.

32 - Емануел Току не уцели вратата от удобна позиция.
29 - Вратарят на Ботев Ханкич с мъка успя да избие влизащата в горния десен ъгъл топка след силен шут на Чебрайло Макрецкис.
20 - ГОООЛ! Па Конате откри, след като с пета матира вратаря Георгиев след много добра работа на фланга на Мохамед Брахими.

10 - Георгиев изби в корнер слаб удар от фаул на Емануел Току.
6 - Първи удар в мача. Джеймс Етоо стреля от 20 метра, но шутът му бе слаб и вратарят Янко Георгиев улови.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Рожденикът Димитър Тонев е единственият българин в титулярния състав на Ботев Пловдив м домакинския мач срещу Пирин. Тонев днес навършва 21 години, а останалите му съотборници в стартовата единадесеторка на канарчетата са чужденци.

Съставите:

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 23. Казуки Такахаши, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайло Макрецкис