Рутинно: Хебър пак победи Миньор в Пазарджик(ВИДЕО, СНИМКИ)

Юношата Стоян Сотиров направи официален дебют във Втора лига

Хебър спази традицията от последните няколко сезона и победи у дома Миньор(Перник), този път с 2:0.

Срещата беше от 14-тия кръг на Втора ПФЛ и се игра при закрити заради COVID пандемията врати на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Двубоят започна по мечтан за "зелените" начин.

Още в 6-та минута Красимир Илиев разпечати мрежата на граовци с удар от десетина метра. В 16-та минута на голова позиция излезе Живко Петков, който по идентичен начин покачи на 2:0 за Хебър.

Петков можеше да реши всичко в мача още в 33-та минута. Тогава той бе изведен с майсторски пас от Георги Каракашев зад защитата на Миньор и напредна към вратата, но в последния момент се засуети и не успя да нанесе голов удар.

При следващата атака на домакините хубав шут на Жак Пехливанов излез над напречната врата в аут.

До почивката гостите имаха две отлични ситуации да вкарат, като и в двата случая на огнева позиция излезе Георги Нетов. В първия случай ударът на панагюреца мина в аут, а във втория десният страничен стълб бе верен помощник на Александър Любенов.

През втората част качеството на играта спадна.

Футболистите на Хебър заиграха на сигурно, разчитайки на по-голям контрол над топката за сметка на пресата над противника си.

В 73-та минута при бърза контра Октай Хамдиев направи впечатляващ рейд и подаде на Мартин Вълчинов в пеналта на Миньор, но ударът на последния бе блокиран от перничани.

При ответната атака Георги Нетов се освободи майсторски от защитата на Хебър и стреля от границата на пеналта в аут.

В 83-та минута Иван Вълчанов шутира от малък ъгъл към вратата на домакините, но Любенов спаси. Две минути по-късно перничани останаха с човек по-малко на терена, след като вратарят им Даниел Леонтиев фаулира извън наказателно си поле Живко Петков и реферът Георги Кабаков го изгони с директен червен картон.

Последната възможност за промяна на резултата се откри пред Живко Петков, който в 87-та минута пропусна да накаже с глава Миньор с трети гол.

Радостта на хебърци от победата бе помрачена от тежка контузия на Жак Пехливанов, който е със съмнения за скъсани коленни връзки след една откровена балтия на футболист от Миньор в средата на втората част.

В края на срещата официален дебют за Хебър във Втора ПФЛ направи младокът Стоян Сотиров, който е кадър на ДЮШ-а на пазарджиклии.

Хебър: Александър Любенов(к), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Цветелин Тонев, Жак Пехливанов(59-Йордан Тодоров), Красимир Илиев, Георги Каракашев, Октай Хамдиев(90-Стоян Сотиров), Мартин Вълчинов(80-Васил Божинов), Живко Петков

Миньор: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Любомир Христов, Антон Славчев, Янко Сандански, Илиян Илиев, Иван Вълчанов, Стефан Методиев, Кристиян Слишков(83-Стивън Милчев), Георги Нетов(85-Константин Костадинов), Радой Божилов

Голмайстори: 1:0 Красимир Илиев, 6-та мин., 2:0 Живко Хаджиев, 16-та мин.

Ж.к.: Красимир Илиев(Хебър), Янко Сандански, Георги Нетов(Миньор)

Ч.к.: Даниел Леонтиев(Миньор)

Гл. съдия: Георги Кабаков(Пловдив)

Асистенти: Мартин Маргаритов(Пловдив), Станимир Трифонов(Сливен)

Четвърти съдия: Владимир Вълков(Пловдив)