Рутинна победа на Локомотив Пд над Ботев Враца с 2:1

Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:1 в ранния мач от 2-ия кръг на efbet Лига на стадион "Локомотив" в парк "Лаута". Карагарен вкара в 8-ата минута. Бирсент пое топката с едно докосване, обърна се и я прати с отмерен удар в обратния ъгъл за 1:0. Валери Домовчийски изравни от дузпа в 28-ата минута, отсъдена за нарушение на Масоеро срещу Даниел Генов. Салинас вкара за 2:1 в 52-ата минута.

Преди началото на срещата капитанът на черно-белите Димитър Илиев получи кошница с цветя от клубната легенда Христо Бонев по случай своя мач номер 250 в първа лига.

През първото полувреме домакините владееха повече топката (58 на 42 %), отправиха 2 срещу 1 точен удар, а Ботев има в актива си и два неточни. Локомотив изпълниха 5 ъглови удара, а опасните атаки са 40/18.

Перфектен пробив на Аралица, който поднесе топката на тепсия пред съотборника си Лукас Салинас за 2:1 в 52-ата минута.

Четири минути преди края бившият играч на Локомотив Пловдив Аласан Н'Диайе бе изгонен за втори жълт картон.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - БОТЕВ ВРАЦА 2:1

1:0 Бирсент Карагарен 8, 1:1 Валери Домовчийски 28-дузпа, 2:1 Лукас Салинас 52

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица; Старши треньор:  Б. Акрапович

БОТЕВ: Красимир Костов, Аласан Н'Диайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Димитър Буров, Илия Миланов, Педро Лагоа, Петър Атанасов, Христо Златински; Старши треньор: А. Здравков

СЪДИЯ: Георги Николов

СТАДИОН: "Локомотив"