Розите отнесоха Купата на Лигата в Казанлък

Отборът на Розова Долина(Казалнлък) спечели Купата на Аматьорската футболна лига, след като победи с 3:2 Марек(Дупница) на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Финалът бе много зрелищен, а феновете на двата тима го направиха и крайно емоционален.

Още от самото начало двата тима се "захапаха" и предложиха открита игра без пазене и дребни сметки.

След равностойно начало тимът на Марек вдигна темпото и стигна до няколко опасности пред вратата на Петър Маринов.

На два пъти гредата спаси "розите", а веднъж и стражът се намеси с вещина.

След 25-та минута обаче отборът от Казанлък стигна до гола, чийто автор стана Пламен Колев. В 29-ата минута той се възползва от разбъркване в наказателното поле на Марек и прокара топката покрай стражът на дупничани за 1:0.

В 42-ата отново Колев се оказа в прегръдките на своите, след като матира Пламен Маринов с втори гол.

В началото на втората част Розова долина нанесе съкрушителен удар. При едно центриране от фаул Цветан Чахов с глава покачи на 3:0.

Когато всички на стадиона помислиха, че мачът ще се доиграва "червените" от Дупница се вдигнаха.

В 61-ата минута Милен Иванов бе най-съобразителен при едно разбъркване и от близко разстояние вкара за 3:1.

Интригата се върна в пълна сила в 84-та минута, когато Симеон Димитров изпревари вратаря на "розите" и с ножичен удар прати топката в мрежата за 3:2.

До края на мача дупничани заиграха "ва банк" в търсене на жадуван изравнителен гол, но въпреки петминутното продължение такъв не падна и казанлъчани триумфираха с купата.

Освен трофей и златни медали победителите получиха и чек за 20 000 лв., а техните подгласници ще се задоволят с утешителни 5 бона и сребърни отличия.

От името на организаторите финалистите бяха наградени от президентът на АФК Румен Вълков, вицешефът Йордан Иванов-Йоцо,

членът на УС на АФК Йордан Михайлов - Бунара, председателят на ЗС на БФС - Пловдив Огнян Златков и колегата му от ОС на БФС - Пазарджик Спас Иванов.