Рехав Ботев инкасира 3 безответни гола от ЦСКА-София

Ботев Пловдив загуби от ЦСКА-София с 0:3 в мача помежду им от 15-ия кръг на efbet Лига.

Тодор Неделев изведе отлично Цикарски зад защитата на червените, но македонецът стреля крайно неточно в 12-ата минута

Тибо Вион извежда гостите напред в резултата в 21-ата минута. Родригес прекара топката между краката на Шоколаров, песна към дузпата, там Соу се размина, но зад него Тибо Вион стреля и отбеляза първото си попадение с червената фланелка за 0:1

Веднага след изпълнението на център, ЦСКА беше близо до това да отбележи и второ попадение. Али Соу се разходи между цялата защитна формация на Ботев и стреля силно с левия крак. За радост на домакините, мощният му шут се спря в тялото на Виктор Генев.

Тодор Неделев напусна контузен терена в 34-ата минута, а на мястот му влезе Кристиан Добрев. Капитанът на жълто-черните пробва на три пъти да заиграе след лекарска помощ, но болката го принуди да се откаже от опитите си.

Али Соу бележи второ попадение за ЦСКА-София в 58-ата минута. Таранът пое топката с гърди, обърна се и, въпреки закъснялата реакция на Виктор Генев, вкара топката в мрежата за 0:2.

Трети гол за ЦСКА-София в 68-ата минута. Тибо Вион центрира в наказателното поле на Ботев. Изненадващо там удар с глава отправи Брадли Мазику, който бе отразен с мъка от Аргилашки. Африканецът реагира най-бързо и с добавка прати топката в мрежата за 0:3..

БОТЕВ ПД - ЦСКА-СОФИЯ 0:3

0:1 Тибо Вион 21, 0:2 Али Соу 58, 0:3 Брадли Мазику 68

БОТЕВ ПД: 33. Аргилашки, 26. Цикарски, 25. Работов, 4. Генев, 6. Педросо, 28. Филипов, 2. Перейра, 88. Шоколаров, 23. Тонев, 8. Неделев, 9. Илиев

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 20. Тиаго, 18. Мазику, 7. Енрике, 22. Соу