Рефер-адвокат поряза Ботев при набор 2002

Адвокат, препитаващ се с хонорари от футболни мачове, изхвърли Ботев от полуфиналите за Купата на България при набор 2002. Софиянецът Иво Андреев свири "извънземна" дузпа за Септември, с която двата тима завършиха наравно 2:2 в Драгалевци и след 3:3 в първия мач столичани продължават напред.

Канарчетата играха и почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Атанас Стоименов.

В четвъртата минута домакините осъществиха атака отляво и последвалото центриране бе засечено от Мартин Тодоров, който отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката ботевистите доминираха тотално и играта се водеше изцяло в половината на Септември. Напълно логично на фона на показаното Ботев стигна до равенството в 54-ата минута, след като Атанас Стоименов простреля вратаря със страхотен удар от 20 метра.

След изпълнението на центъра домакините организираха атака и Стоименов задържа играч на домакините за фланелката, а главният съдия не се поколеба и показа втори жълт картон на крилото.

Така се стигна до 71-ата минута, в която главният съдия Иво Венциславов Андреев ощети отбора на Ботев, отсъждайки абсолютно несъществуваща дузпа за Септември. Домакините организираха атака отдясно, топката излезе в аут и играч на домакините се свлече в наказателното поле.

Никой на стадион "Драгалевци" не разбра, че главният съдия Иво Венциславов Андреев е отсъдил дузпа, като дори домакините не изразиха претенции за наказателен удар. В крайна сметка, Андреев не уважи напълно основателните претенции на канарчетата е Септември вкараха.

До края на двубоя двата тима имаха положение за гол, а дълбоко в добавеното време съдията отсъди дузпа за Ботев, която Иво Казаков пропусна, а при добавката Атанас Чернев изравни. Съвсем очаквано, веднага след подновяването на играта главният съдия свири последния съдийски сигнал./botevplovdiv.bg