61

Реал триумфира и със Суперкупата на Европа

Реал Мадрид спечели и Суперкупата на УЕФА, след като надигра с 2:0 победителя в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) на Олимпийския стадион а Хелзинки.  Дейвид Алаба откри резултата в 37-ата минута, а Карим Бензема удвои в 65-ата. Така Белия балет взе петата си Суперкупа и се изравни по този показател с Милан и Барселона. Това бе осмо участие на лос меренгес в двубоя за този трофей. Освен това тимът на Карло Анчелоти направи още една крачка по пътя към това да завършат календарната година с шест отличия.

С това попадение Бензема излезе на второ място във вечната ранглиста на голмайсторите на Реал. Французинът вече има 324 гола, с което изпревари Раул. На първо място е Кристиано Роналдо с 450 попадения.

До края двубоят се доиграваше, като Айнтрахт така и не намери сили да притисне по някакъв начин своя съперник. Чуамени и Рюдигер се появиха в игра за своите дебюти пет минути преди края. Интересно бе, че германецът застана отдясно на отбраната на "белите".

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Валведре, Бензема, Винисиус

Айнтрахт (Франкфурт): Трап, Туре, Тута, Н'Дика, Кнауф, Соу, Роде, Ленц, Линдстрьом, Камада, Боре