61

Реал потрепери срещу РБ Лайпциг, но продължи в Шампионската лига

Ман Сити с лекота преодоля Копенхаген на реванша

Реал Мадрид потрепери доста, но издрапа до 1:1 на реванша срещу РБ Лайпциг и се класира за четвъртфиналната фаза на Шампионска лига. Двубоят на Сантяго Бернабеу съвпадна със 122-рия рожден ден на „кралския клуб“.

Гостите от Германия опитаха да наваксат пасива си и създадоха множество положения, но и направиха куп пропуски. В 65-ата минута Винисиус наказа многото пропуски на "биковете" и даде аванс на домакините. Три минути след това Вили Орбан изравни с глава, но това бе недостатъчно.

Реал за пореден път получи помощ от съдиите в трудна ситуация. Реферът не изгони напълно заслужено Винисиус при 0:0, което би повлияло на крайния изход.

Манчестър Сити продължава защитата на трофея си от Шампионската лига, след като се класира за 1/4-финалите на турнира, побеждавайки Копенхаген на реванша в Англия с 3:1 и така с общ резултат 6:2 отстрани датчаните от турнира.

Мануел Аканджи даде аванс на "гражданите" още в 5-ата минута, когато вкара с удар от воле след центриране от контер на Хулиан Алварес. Аржентинецът също се разписа, вкарвайки с плътен удар от 15-ина метра в 9-ата минута, когато и вратарят на Копенхаген Камил Грабара допусна сериозна грешка. В 29-ата минута Копенхаген върна един гол чрез Мохамед Елионуси, който направи пробив от лявото крило към центъра и след двойно подаване с Ори Оскарсон прати топката в мрежата на Едерсон. В третата минута от добавеното време на първото полувреме и Ерлинг Холанд се разписа, вкарвайки с левия крак.