Реал и Ман Сити на полуфинал в Шампионската лига

Белият балет удържа 0:0 на Анфилд, "гражданите" биха Борусия и в Дортмунд

Реал Мадрид и Манчестър Сити се класираха на полуфиналите в Шампионската лига. Белият балет ще срещне Челси, а "гражданите" ще спорят с ПСЖ за правото да стигне до решителния мач за най-авторитетния клубен трофей в Европа.

Реал успя да се докопа до полуфинала, след като удържа нулево равенство с Ливърпул в гостуването си на "Анфийлд". Преди седмица "белите" надиграха напълно мърсисайдци и спечелиха с 3:1 на "Алфредо ди Стефано". Този път тимът на Юрген Клоп игра по-силно от своя съперник и създаде доста положения, но не успя да ги реализира.

Манчестър Сити се класира за втори път в историята си след 2016 година на полуфиналите в Шампионската лига, след като елиминира германския Борусия (Дортмунд) след две победи с по 2:1. Следващият съперник на "гражданите" е Пари Сен Жермен, който детронира действащия победител в турнира Байерн (Мюнхен). Така Сити преодоля проклятието на 1/4-финалите, което тегнеше в последните три сезона и се приближи плътно до мечтата да спечели най-престижния европейски клубен трофей.

Домакините откриха в 15-ата минута с попадение на Джуд Белингам. Рияд Марез върна равенството от дузпа в 55-ата минута, а в 75-ата Фил Фодън даде аванс на "гражданите", които можеха да стигнат и до по-убедителна победа