Реал и Ман Сити на четвъртфинал в Шампионската лига

Реал Мадрид и Манчестър Сити се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като спечелиха и реваншите. Белият бале успя да се промъкне сред първите осем тима в надпреварата с победа 3:1 над Аталанта. В първия двубой тимът на Зинедин Зидан бе спечелил с 1:0. Карим Бензема заби първото попадение в 34-ата минута, а в 60-ата Серхио Рамос удвои от дузпа. Луис Муриел върна шансовете на гостите за кратко в 83-ата, но секунди по-късно Марко Асенсио направи 3:1.

Манчестър Сити удари Борусия (Мьонхенгладбах) за втори път с 2:0 е с общ резултат 4:0 продължава напред. И двата мача се играха на неутрален терен в Будапеща. Резултатът тази вечер откри Кевин де Бройне в 12-ата минута с уникално попадение. Шест минути по-късно Илкай Гюндоган удвои, а до края други голове не паднаха.