Разминахме се и с Евро 2021 след 1:3 от Унгария ВИДЕО

Националният ни отбор по футбол се размина с мечтите за участие на Евро 2021, след като загуби с 1:3 от Унгария пред едва 2000 зрители на стадион "Васил Левски". Така нашите нямат класиране на голямо първенство вече 16 години. Възпитаниците на Георги Дерменджиев се раздадоха до краен предел, в доста периоди имаха и териториално преимущество, но груби индивидуални грешки, откровено слаби кадрови решения на треньорското ръководство и няколко спорни съдийски решения доведоха до поражението.

Само Дерменджиев може да каже защо в стартовия състав пусна двойката централни защитници Васил Божиков - Георги Терзиев, които никога до днес не бяха играли заедно. Фатално за изхода се оказа и превъзходството на унгарците в центъра, където предпочетените като дефанзивни халфове Янис Карабельов и Кристиян Малинов значително отстъпваха ръстово, а от там и противниците ни печелеха борбата за първа и втора топка.

В 17-ата гостите изпълниха първия си корнер в срещата, при който откриха резултата. Вили Орбан бе оставен непокрит след центрирането и засече с гърди отблизо, за да вкара топката в мрежата – 0:1.

Националите отговориха подобаващо на попадението и овладяха изцяло инициативата. Още в първата атака след центъра бомбен изстрел на Тодор Неделев профуча над вратата,

Две минути по-късно Неделев изведе на добра позиция Галин Иванов, който също стреля опасно в 26-ата минута, но покрай целта.

Малко след това Иванов се контузи и бе заменен от дебютанта Георги Йомов.

В 38-ата минута Антон Недялков намери с чудесно центриране на далечната греда Тодор Неделев и той стреля с глава от непосредствена близост, но вратарят Петер Гулаши спаси инстинктивно с крак първата чиста възможност за изравняване.

Втората дойде в добавеното време на първата част след спиращо дъха изпълнение на Божидар Краев. Той засече хитро с пета ала Ален Ожболт прострелно центриране на Сисиньо, но Гюлачи отново успя да отрази с крак.

Така почивката дойде при резултат 0:1, а малко след нея Унгария удвои. Това се случи още в 47-ата минута, когато Калмар изпълни свободен удар и топката се отклони в стената от играчи, за да заблуди Пламен Илиев – 0:2.

В 55-ата минута съдията отсъди дузпа в наша полза заради задържане с ръка на Божидар Краев, но точно преди Тодор Неделев да изпълни наказателният удар, той бе заменен със свободен такъв след намеса на VAR.

След това феновете на „Васил Левски“ още два пъти скочиха на крака, за да искат дузпи, след нарушения срещу резервите Десподов и Йомов, ала такива не последваха.

Така се стигна до 75-ата минута, в която появилият се от пейката за гостите Неманя Николич оформи класиката.

Секунди преди изтичането на редовното време Йомов ознаменува с гол силния си дебют, след като засече от движение отличен пас на Исмаил Иса и не остави шансове на вратаря, за да оформи крайното 1:3.

КРАЙ НА МАЧА!

90 - Ще се играят минимум четири минути добавено време.
89 - ГОООЛ! Георги Йомов намалява разликата с първото си попадение с националната фланелка при дебюта си.

80 - Двойна смяна за България. Доменик Янков и Исмаил Иса влязоха на местата на Тодор Неделев и Божидар Краев.
78 - Топовен шут на Неделев от границите на пеналта, но Гюлачи изби в корнер.
75 - ГОООЛ! Защитата ни проспа центриране от ляво на Илиев и Неманя Николич с глава направи разликата класическа.

73- Десподов падна в пеналта, но реферът Марчиняк след консултация с ВАР реши да не отсъди дузпа.
59 - Десподов влезе на мястото на Карагарен.
57 - Краев стреля силно от фаула над вратата.
56 - След намесата на ВАР, реферът Марчиняк отменя дузпата и дава фаул на границата на пеналта.
55 - Дузпа за България! Адам Ланг спъна Краев и получи жълт картон.
53 - Божиков предотврати сигурен гол, след като изби удар на Калмар.
47 - ГОООЛ! Золтан Калмар от фаул би силно, топката рикошира в крака на нелепо скочилия Краев, излъга вратаря Пламен Илиев и влетя в долния ляв ъгъл на вратата му.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45 + 1 - Уникален пропуск на Божидар Краев. Нападателят получи топката в малкия пеналт и реши да я вкара ала Ожболт в празната врата, но би встрани.
38 - Тодор Неделев пропусна златен шанс да изравни. След центриране на Йомов топката кацна на главата на Неделев, но той стреля слабо в Гюлачи.
31 - След две минути умуване, Георги Йомов влезе на мястото на контузения Иванов.
29 - Галин Иванов се контузи и излезе. Нашият щаб не е готов със смяна и отборът продължава с човек по-малко.
26 - Топовен шут на Краев мина на сантиметри от левия дирек.
19 - Страхотен шут на Неделев от 20 метра, но вратарят Гюлачи изби.
17 - ГОООЛ! След центриране от корнер Васил Божиков сбърка и Вили Орбан откри за гостите. ВАР показа, че няма нарушение при попадението.

2 - Шут от фаул на Тодор Неделев, топката мина високо над вратата.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Васил Божиков, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Янис Карабельов, Бирсент Карагерен, Тодор Неделев, Галин Иванов, Божидар Краев

УНГАРИЯ (3-5-2): 1. Гюлачи, 4. Салай, 2. Ланг, 6. Орбан, 11. Холендер, 13. Калмар, 8. Няги, 18. Шигер, 5. Фола, 20. Салай. 9. Шалай