Расистки скандал в Испания, Валенсия напусна терена

Расистки скандал е на път да взриви футбола в Испания. Отборът на Валенсия напусна терена при гостуването на Кадис от Ла Лига. В 30-ата минута футболистите на Валенсия излязоха от игрището, тъй като според информацията Муктар Диакаби е бил малтрериран на расова основа от Хуан Кала.

До този момент резултатът от срещата бе 1:1. В 14-ата минута Кала отбеляза гол за 1:0, а Кевин Гамейро изравни в 19-ата минута.

В крайна сметка мачът ще се доиграе, а отборът на Валенсия се завърна на терена след около 10 минути в съблекалнята. Преди подновяването на играта бе извършена смяна в състава на гостите и Муктар Диакаби бе заменен.

По-късно стана ясно, че самият Диакаби е помолил своите съотборници да излязат на терена и да доиграят мача, но без него.

Що се отнася до развитието на самия мач, именно Кала откри резултата за "Жълтата подводница" в 14-ата минута, когато засече с глава центриране на Фали. Само пет минути по-късно обаче Гонсало Гедеш пусна превъзходен пас в коридор за Кевин Гамейро, който изравни за "лос че". В 37-ата минута близката греда спря силен удар на Тиери Корея от състава на валенсианци. Победното попадение в срещата беше отбелязано от резервата Маркос Мауро в 88-ата минута, когато той нанесе точен удар с глава след подаване на влезлия като смяна Иван Алехо. В класирането Валенсия е 12-и с 33 пункта, а с точка по-малко Кадис е 13-и.