ПСЖ разкова Барса, Ливърпул на крачка от четвъртфинал в Шампионската лига

ПСЖ и Ливърпул почти си осигуриха участие на четвъртфиналите в Шампионската лига, след като спечелиха по най-убедителен начин гостуванията си. Френският гранд буквално разкова Барселона на Камп Ноу с 4:1, а мърсисайдци живнаха след серията неудачи в Премиършип с успех 2:0 над РБ Лайпциг.

Голям мач в столицата на Каталуня направи Килиън Мбапе. Домакините поведоха чрез попадение на Лионел Меси от дузпа в 27-ата, но след това Мбапе отговори с хеттрик - в 32-ата, 65-ата и 85-ата, а веднъж за парижани се разписа и Мойс Кийн в 70-ата.

Ливърпул стигна до успеха на стадион Пушкаш арена в Будапеща с попадения на Мохамед Салах в 53-ата и Садио Мане в 58-ата минута, като и двата гола дойдоха след груби грешки в защитата на германците. Тази победа обаче дава огромно предимство за червените от града на Бийтълс преди реванша на "Анфийлд". Двубоят се игра в Унгария, заради забраната на спортни прояви в Германия.