Пролетен карък в Спартак - счупен рейс и загуба в Карнобат

Първа загуба под ръководството на новия треньор Иван Петров претърпяха футболистите на Спартак (Пловдив). Първият пролетен ден не донесе късмет на кючюкпарижани - първо им се счупи рейса и мачът с Карнобат закъсня с 40 минути, след това капитанът им Кири Грогиев изпусна дузпа и тимът загуби с 1:0 от тима на града с една от най-известните гроздови ракии. Мачът бе от 22-ия кръг на Трета лига - Югоизточнa група.

Кирил Георгиев намери отлично Ерай Карадайъ, който от малкото наказателно поле с глава изпрати топката в аут в 15-ата минута. Десет по-късно Кирил Георгиев стреля от фаул, топката се отби в стената и попадна в краката на Ерай Карадайъ, който я вкара във вратата на Колев, но голът му бе отменен заради съмнителна засада.

След няколко рикошета и отбити топки Спартак получи гол при една от малкото атаки на домакините в 30-ата минута.

Пет преди почивката гладиаторите получиха възможност да изравнят от дузпа. Вратарят Колев обаче спаси удара на Кирил Георгиев, а при добавката защитник изби топката от голлинията.

През второто полувреме старши-треньорът Иван Петров засили атаката на Спартак като пусна в игра Любо Цеков, Кристиян Кодуков и Георги Георгиев. Гладиаторите продължиха да атакуват като първо Любо Цеков с глава стреля отлично, но топката премина на сантиметри от страничната врата на Колев.

В следващия кръг пловивчани приемат на стадион "Тодор Диев" тима на Родопа (Смолян).

СПАРТАК ПЛОВДИВ: Петър Начев, Мариян Кусев, Йордан Минев, Веселин Минев, Цветан Вълчинов, Христос Доков, Кръстьо Милев, Кирил Георгиев, Цецо Главчев, Мартин Симеонов, Ерай Карадайъ (Любомир Цеков, Георги Георгиев, Кристиян Кодуков).