Прокобата свърши - Меси спечели трофей с Аржентина

След 28-годишно чакане Аржентина най-накрая триумфира в Копа Америка. "Албиселесте" победиха Бразилия с 1:0 на прочти празния "Маракана". Единственото попадение на срещата бе дело на на Анхел ди Мария в 22-ата минута.

Очакванията бяха да бъдат допуснати поне 10% от капацитета на 78-хилядния стадион, но утежнената епидемиологична обстановка в Бразилия наложи строги рестрикции и той остана почти празен.

Трофеят е 15-и за аржентинците, които не я бяха печелили от 1993 година насам. Сега "гаучосите" се изравняват с Уругвай като най-успешен отбор в турнира. Бразилия не успя да триумфира за втори пореден път в Копа Америка, както направи през 2019 г., тогава отново като домакин.

Аржентинскта суперзвезда Лионел Меси пък успя да спечели първо отличие с националния отбор, за който той играе от 2005 година. Самият нападател беше избран за най-полезен играч в турнира. В хода на Копа Америка Меси отбеляза четири гола и имаше решителен принос за победите на отбора си.

В 22-ата минута Аржентина вкара след първата си по-добра атака. Анхел ди Мария получи топката пред наказателното поле, напредна и с техничен удар с левия крак успя да прехвърли стража на Бразилия Едерсон за 1:0.

В 88-ата минута Меси можеше да сложи точка на спора, но пропусна да порази целта от близка дистанция след подаване на Родриго де Паул. Напрежението на терена растеше, а реферът даде цели пет минути продължение. В тях бразилците опитаха всичко по силите си да стигнат поне до дузпи, но в крайна сметка напуснаха разплакани терена, а радостта този път беше в лагера на Аржентина.