64

Престижно 2:2 на Ботев със Зенит след 2 дузпи за "жълто-черните"

Ботев завърши 2:2 със Зенит контролата помежду им на "НАС Спорт център" в Дубай. На два пъти от бялата точка за пловдивчани бяха точни Тодор Неделев и Маркиньос, а Дзюба и Озгоев вкараха за Ценит.

След мача "жълто-черните" се прибират в България за втория етап от зимната им подготовка.

Двубоят се проведе в две полувремена по 40 минути. Игра се при температури от 20 градуса. Съдийска бригада от Сърбия ръководи спаринга.

"Жълто-черните" получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле в 6-ата минута. Зад топката застана Тодор Неделев, който с хладнокръвно изпълнение матира вратаря за 1:0.

Руснаците засилиха натиска и до 20. минута биха четири корнера. Веднъж Дзюба бе близо до изравняване, но Супрайен се намеси решително, изчиствайки топката в ъглов удар.

На два пъти Кузяев и веднъж Мостовой пробваха да вкарат, но първият неточно, а Хангич спаси удара на Мостовой в 23-ата минута.

Дзюба изравни за Зенит в 31-ата минута. След поредния ъглов удар, Хангич и защитата не се ориентираха и снажният руски таран с глава изравни - 1:1.

Руснаците продължават обсадата и 5 минути преди почивката имат в актива си 8 корнера и 6 удара към Хангич.

40 минута - полувреме 1:1

Страхотен шанс за Ботев в първата минута на второто полувреме. Емануел Току премина на дрибъл половината терен и пусна наляво към Брахими. Атакуващият футболист залъга бранител и от прекрасна позиция на 10 метра от вратата шутира, но стражът на руснаците се намеси блестящо и парира удара.

Руснаците стигат до пълен обрат в резултата в 580ата минута. Центриране отдясно намери Кравцов, който шутира. След рикошет топката се насочи към вратата, Георги Аргилашки се намеси добре и изби, но право в непокрития Оздоев, който от няколко метра прати топката в мрежата.

в 80+3 минута бе отсъдена дузпа за Ботев за нарушение срещу Реда Рабей. Вратарят на Зенит уцели ъгъла, но ударът на Маркиньос бе много силен. И така - 2:2

Ботев Пловдив - Зенит 2:2

1:0 Тодор Неделев 6-дузпа, 1:1 Артьом Дзюба 31, 1:2 Магомед Оздоев 58, 2:2 Маркиньос 80+3

БОТЕВ: 13 Хидайет Ханкич (41 - 1 Георги Аргилашки), 4 Виктор Генев, 18 Самуел Супрайен, 15 Джеймс Етоо, 22 Реда Рабей, 6 Дилан Мертенс (41 - 25 Станислав Работов), 10 Емануел Току, 7 Маркиньос, 26 Мохамед Брахими (74 - 28 Филип Филипов), 8 Тодор Неделев (76 - 30 Лъчезар Балтанов), 17 Николай Минков
Резерви: 1 Георги Аргилашки, 84 Християн Славков, 28 Филип Филипов, 25 Станислав Работов, 27 Атанас Чернев, 30 Лъчезар Балтанов, 77 Монир ал Бадарин

ЗЕНИТ: 71 Данийл Одойевский, 4 Данил Круговой, 5 Вилмар Барош, 94 Данила Котулев, 3 Дъглас Сантос, 27 Магомед Оздойев, 64 Кирил Кравтцов, 14 Далер Кузаяев, 11 Клаудиньо, 22 Артем Дзюба, 17 Андрей Мостовой
Резерви: 91 Давид Бязров, 89 Максим Тимофеев, 19 Алексей Сутормин, 21 Александре Йерокин, 35 Владислав Саус, 85 Данийл Кузнецов