Позор! Косово ни унизи с 3:2 в София!

Националният ни отбор претърпя най-позорната загуба в историята на футбола ни, след като позволиха Косово да ни победи с 3:2 насред София. Любимата игра продължава да дълбае дъното под ръководството на настоящото ръководство на БФС. По-обидно от поражението обаче бе тоталното превъзходство на гостите, които са на футболната карта от едва 10 години. Двубоят показа, че и новият селекционер Красимир Балъков едва ли ще съумее да направи нещо при липсата на потенциал.
В другия мач от нашата група тази вечер Чехия разби Черна гора с 4:1 и се изравни по точки с Англия. Чехите и островитяните ни водят с четири пункта във временното класиране.

Балъков извърши четири промени в сравнение единайсеторката от гостуването на Чехия, загубено с 1:2 в петък. От първата минута започнаха Иван Горанов, Георги Костадинов, Галин Иванов и Кирил Десподов, които смениха стартиралите в Прага Кристиян Димитров, Георги Сърмов, Кристиян Малинов и Мартин Минчев.

В 14-ата минута Косово поведе след грешка на Страхил Попов. Защитникът не успя да изчисти добре топката след центриране на Мергим Войвода отдясно, като с пета я поднесе на Милот Рашица и нападателят на Вердер (Бремен) реализира в мрежата на Николай Михайлов - 0:1.

В 43-ата Ивелин Попов изравни със страхотно попадение - 1:1. Капитанът на България отбеляза с топовен удар от над 20 метра, пращайки топката неспасяемо под гредата. Асистенцията направи Галин Иванов, който умело се пребори за топката с противник и даде точен пас към голмайстора Попов.

В началото на втората част нашият тим упражни натиск и логично стигна до пълен обрат. В 55-ата минута стадион Васил Левски се объгри в жълто-черно, след като лидерът на Ботев Тодор Неделев центрира от корнер, а влезлият на смяна негов съотборник от Коматево Кристиан Димитров с глава прониза мрежата на гостите.

В 64-ата Косово изравни - 2:2. Ведат Муричи се извиси в наказателното поле на Михайлов и вкара с глава. Гостите изцяло доминираха до края, а "трикольорите" действаха хаотично и без идея в атака. Така се стигна до 93-ата минута, когато резервата Елбасан Рашани отбеляза за пълния обрат - 2:3.

Българският национален отбор по футбол излиза тази вечер за четвъртия си квалификационен мач за Евро 2020, като за първи път приема Косово у дома. Първата среща през март завърши 1:1, а сега „лъвовете” имат нужда от задължителна победа, за да запазят шансовете си за класиране.

Резултатът на този етап е 2:3. Милот Рашица откри резултата в 14-ата минута. Капитанът Ивелин Попов изравни в 43-ата минута. Кристиан Димитров след гол с глава ни изведе напред. В 64-ата минута Мурики наказа грешка в защитата ни. Резервата Елбасан Рашани в 3-ата минута от продължението тласна Косово към победата.

Проследи развитието на срещата минута по минута с GONG.BG!

Срещата стартира в 21,45 часа, а селекционерът Красимир Балъков показа още веднъж готовността си да експериментира. Той направи четири промени спрямо състава, който преди три дни загуби с 1:2 от Чехия в Прага. Дебютантите Мартин Минчев и Кристиан Димитров този път стартират на пейката, както и дуетът опорни халфове Георги Сърмов и Кристиан Малинов. Балъков преминава към друга своя предпочитана схема – 4-1-4-1 – и ще играе с един опорен полузащитник в лицето на Георги Костадинов. В защита Иван Горанов застава като ляв бек, а игралият на тази позиция срещу чехите Антон Недялков е преместен в центъра до Васил Божиков. Кирил Десподов и Галин Иванов ще оперират по крилата, докато капитанът Ивелин Попов и Тодор Неделев ще носят креативността зад гърба на Исмаил Иса.

БЪЛГАРИЯ – КОСОВО 2:3

0:1 Милот Рашица 14'

1:1 Ивелин Попов 43'

2:1 Кристиан Димитров 55'

2:2 Ведат Мурики 64'

2:3 Елбасан Рашани 90+3'

България (4-1-4-1): 13. Николай Михайлов – 2. Страхил Попов, 15. Васил Божиков (46' - 5. Кристиан Димитров), 14. Антон Недялков, 20. Иван Горанов – 7. Георги Костадинов – 18. Галин Иванов, 10. Ивелин Попов /к/, 8. Тодор Неделев (70' - 21. Георги Илиев), 9. Кирил Десподов – 19. Исмаил Иса (79' - 17. Цветелин Чунчуков);

Селекционер: Красимир Балъков

Косово (4-2-3-1): 12. Ариянет Мурич – 15. Мергим Войвода (62' - 2. Флорент Хадергьонай), 13. Амир Рахмани /к/, 3. Фидан Алити, 17. Бенямин Кололи – 8. Бесар Халими, 4. Идриз Воца (62' - 6. Анел Рашкай) – 22. Едон Жегрова (76' - 11. Елбасан Рашани), 9. Берсант Целина, 7. Милот Рашица – 18. Ведат Мурики;