61

Португалия и Полша на Мондиал 2022, Северна Македония само помечта

Португалия и Полша се класираха за Световните финали в Катар. Мечтите на Северна Македония за Мондиал се разбиха на Ещадио Да Драгао в Порто, където Кристиано Роналдо и компания спечелиха с 2:0 решителния бараж. Герой за домакините стана Бруно Фернандеш, който вкара и двата гола. За първото попадение на Фернандеш в 32-ата минута асистира съотборникът му в Манчестър Юнайтед Роналдо, а за второто в 64-ата му подаде звездата на Ливърпул Диого Жота.

Полша се класира на световното първенство в Катар в края на годината, след като победи с 2:0 Швеция във финалния плейоф, изигран на стадиона в Хожув. В герои за "дружина полска" се превърнаха Роберт Левандовски (49-дузпа) и Пьотр Жиелински (72). Двубоят беше равностоен до дузпата в началото на второто полувреме, изработена от Гжегож Криховяк. След гола шведите се откриха и стана лесна жертва за полските атаки, довели до втори гол във вратата им.

Домакините достигнаха до този етап без игра. Левандовски и компания трябваше да играят срещу Русия на 1/2-финалния бараж, но "Сборная" бе дисквалифициран заради войната в Украйна и така "Дружина полска" отиде направо на финал.

Нидерландия и Германия направиха гросмайсторско реми на Йохан Кройф арена в Амстердам. Томас Мюлер откри за гостите секунди преди почивката. Влезлият на смяна Стивън Бервайн изравни в 68-ата минута.