Порто удари Юве, Борусия надви Севиля в Шампионската лига

Порто надви с 2:1 Ювентус на Ещадио Да Драгао в първата осминафинална среща от Шампионската лига. Още във втората минута Мехди Тареми наказа груба грешка на Родриго Бентанкур. В 46-ата минута Муса Марега бе точен за 2:0. Федерико Киеза съхрани надеждата на торинци с гол в 82-ата минута. Суперзвездата на "бианконерите" Кристиано Роналдо се завърна в родината си, но тази вечер бе неутрализиран от защитата на "драконите".

Борусия (Дортмунд) направи голяма крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига с победа при гостуването си на Севиля. "Жълто-черните" спечелиха с 3:2, макар че домакините поведоха с попадение на Сусо още в 7-ата минута. Махмуд Дахуд изравни 19-ата, а след това два гола на Ерлинг Хааланд осигуриха комфортен аванс на германския тим. Резервата Люк де Йонг запази надеждите на андалусийци с точен изстрел в 84-ата минута.