Под непрестанен дъжд: Хебър обърна Локо(ГО) с 2:1(ВИДЕО)

Футболният тим на Хебър се върна на пътя на победата след домакински успех с 2:1 над Локомотив(ГО). Откриващата 28-мия кръг на Втора ПФЛ среща се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик под непрестанен дъжд, който почти наводни терена. Гостите поведоха с 0:1 от дузпа в 38-та минута, но през втората част Живко Петков(52-ра) и Октай Хамдиев(59-та) обърнаха резултата до крайното 2:1 за Хебър.

Домакините започнаха срещата взривно и още в 4-та минута получиха право да изпълнят дузпа. Евгени Игнатов отправи удар от 25 метра към вратата, който стражът на гостите не изби добре и миг преди Георги Търтов да направи добавка, защитник на Локомотив го съсече в пеналта. Ударът на Живко Петков от бялата точка обаче срещна напречната греда и гостите оцеляха.

Нов отличен шанс домакините пропиляха в 24-та минута, когато вратарят Христо Христов се справи с Живко Петков и Евгени Игнатов.

Гостите стигнаха до гол от нищото в 37-та минута. Тогава Томислав Папазов върна топката назад към вратаря Александър Любенов, но локва забави движението на кълбото и стражът извърши нарушение в наказателното поле срещу Владислав Мирчев. Зад бялата точка застана потърпевшият, който стреля в левия ъгъл на Любенов. Стражът бе близо до това да парира шута, но топката все пак влезе във вратата му.

"Зелените" можеха да се върнат в мача само 3 минути след това, ако Евгени Игнатов бе реализирал чудесната си възможност от точката на дузпата.

Втората част започна с хубав удар на Мирчев от границата на пеналта, който Александър Любенов улови безпроблемно.

Последваха силни минути на Хебър. В 51-та минута Живко Петков се размина с изравнителен гол. Той си отвори коридор за удар, но вратарят парира с една ръка.

Само 60 секунди по-късно бургазлията завърши по ювелирен начин подаване на Тодор Чаворски с глава. Той получи кълбото на дъгата на наказателното поле, обърна се и със зверски удар го изпрати неспасяемо в горния ляв ъгъл на локомотивската врата.

Седем минути по-късно след учебникарска контра на домакините се стигна до пълен обрат. Александър Любенов улови топката пред вратата си и мигновено я подаде на Георги Каракашев, който напредна фронтално в половината на гостите и разпредели вдясно на Чаворски. Последният намери на ударна позиция Октай Хамдиев, който с хубав удар разстреля вратаря Християн Христов за крайното 2:1. Шутът на Оки се отби в крака на Петко Цанков, а рикошетът придаде на топката коварна траектория, която не остави шанс за успешна намеса на Христов.

След този гол хебърци заиграха на сигурно, като се стремяха да държат действията далеч от вратата си. В 74-та минута удар на Живко Петков прелетя на вратата на Локомотив.

В 89-ата минута Петко Цанков беше изгонен от игра, след като получи втори жълт и респективно червен картон. Той удари с лакът в лицето Евгени Игантов и логично напусна терена преждевременно.

Дълбоко в продължението на мача играчите на Локо спечелиха пряк свободен удар на 25 метра от вратата на Хебър, но Александър Любенов улови с лекота отправения от Джунейт Яшар удар.

Хебър: Александър Любенов(к), Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Николай Дичев, Тодор Гочев, Георги Каракашев, Красимир Илиев(46-Тодор Чаворски), Евгени Игнатов(90-Атанас Ташолов), Георги Търтов(57-Станислав Маневски), Октай Хамдиев(64-Йордан Тодоров), Живко Петков

Локо ГО: Християн Христов, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Димо Атанасов, Петър Чалъков(к), Джунейт Яшар, Янислав Цачев(75-Стефан Иванов), Александър Стефанов, Виктор Митев, Владислав Мирчев

Гл. съдия: Валентин Станчев (Сл); помощници: Станимир Трифонов (Сл), Петър Балтов (Сл); 4-ти: Кристиян Колев (Пд)

Ж.К.: Томислав Папазов, Георги Търтов, Октай Хамдиев, Атанас Ташолов(Хебър); Петко Цанков, Даниел Стоянов, Димо Атанасов, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Александър Стефанов(Локомотив)

Ч.К.: Петков Цанков(Локомотив)

Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик, при закрити врати