Победа! Хебър изпрати Спартак(Вн) с 3:0

Класическо 3:0 срещу гостуващия Спартак(Вн) записа футболният тим на Хебър в първия си официален мач за 2020-та година.

Срещата беше от 19-тия кръг на Втора лига и фокусира вниманието на над 1000 зрители по трибуните на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик.

Първата част завърши без голове. Добри ситуации за Хебър се откриха пред Георги Стоичков, Влади Гаджев и Веселин Марчев, но шансът покри гостите.

Варненци имаха само един опасен удар до почивката, но стражът на "зелените" Александър Любенов успя да парира успешно шут на Христо Иванов.

Варненската крепост падна в 47-та минута. Тогава Янко Ангелов се разписа с глава след центриране от корнер.

Голът освободи психически хебърци, които свиха плътен обръч около вратата на „соколите”.

В рамките на 15 минути Дани Пехливанов на два пъти и Веселин Марчев пропуснаха да дублират преднината на Хебър. Вместо тях това в 68-та минута стори Георги Андонов.

Появилият се само 3 минути по-рано на терена ветеран се разписа с атрактивен шут, последвал хубаво изпълнение на Дани Пехливанов от пряк свободен удар.

Крайното 3:0 за домакините в 87-та минута фиксира друга резерва – Октай Хамдиев. Младокът от Шумен бе изведен от Георги Андонов зад отбраната на Спартак и хитро мушна топката между краката на вратаря Християн Славов.

Трите точки позволиха на хебърци да се изравнят на 4-тата позиция в класирането с Локомотив(Сф), който в мач от същия кръг загуби визитата си на Лудогорец-2 в Разград с 2:1.

Хебър: Александър Любенов, Андриян Краев(77-Йордан Апостолов), Веселин Марчев(72-Октай Хамдиев), Даниел Пехливанов, Димитър Везалов, Георги Стоичков, Цветелин Тонев, Анко Ангелов(к), Владимир Гаджев, Томислав Папазов, Тодор Чаворски(63-Георги Андонов)

Спартак(Вн): Християн Славов, Джеричио Валантайн(72-Лионел Самба), Георги Динков, Христо Иванов, Янаки Смирнов(к), Венцислав Гурков(72-Ивелин Ангелов), Мирослав Георгиев, Рангел Абушев(ЖК), Кристиян Върбанов, Мартин Ачков, Стефан Иванов.

Гл. съдия: Петър Григоров(Сф);

Първи асистент: Петър Джугански(Сф);

Втори асистент: Георги Великов(Сф);

Четвърти съдия: Димитър Буров(Сф);

Делегат на БФС: Николай Младенов;

Съд. наблюдател: Милко Николов(Сф)

Голмайстори: 1:0 Янко Ангелов(47), 2:0 Георги Андонов(68), 3:0 Октай Хамдиев(87)

ЖК: Рангел Абушев(Спартак)

Стадион: „Г. Бенковски”, 1000 зрители