Пловдивски рефер влезе в историята на немския футбол

Пловдивският рефер Георги Кабаков влезе в историята на немския футбол като показа най-ранния червен картон на играч от Германия. Кабаков стана съдията изгонил най-рано футболист в 111-годишната история на Бундестима.
В 14-ата минута на снощния мач срещу Естония в Талин арбитърът съвсем заслужено изгони Емре Джан. След края на двубоя дори селекционерът на гостите Йоаким Льов призна, че решението на Кабаков е било правилно.
Макар и с човек по-малко Германия надви с лекота домакините с 3:0. Илкай Гюндоган в 51-ата и 57-ата минути и Тимо Вернер в 71-ата се разписаха във вратата на Естония.
В другия мач от същата група Холандия надви Беларус с 2:1 като гост. Така лалетата и швабите имат по 15 точки, а Северна Ирландия е с 12 пункта.
Междувременно още два отбора след Белгия и Италия се класираха за финалите на Европейското първенство. Русия разгроми Кипър с 5:0, а Полша с лекота удари Северна Македония с 2:0 и така двата тима взеха визи за Евро 2020.