102

Пирин спря полета на Хебър

Хебър загуби с 2:1 визитата си на Пирин(Благоевград), в първи мач от групата на изпадащите в efbet Лига. Точни за  "орлетата" на клубния им стадион "Христо Ботев" бяха Дмитро Семенив и Илкер Будинов, а за гостите се разписа Лорен Маружин.

Хебър показа две лица в този мач - изигра силно първо полувреме, но нямаше шанс да вкара и влезе разсеяно във второто, от което Пирин се възползва максимално добре за да си оплете кошницата.

Още във втората минута се получи разбъркване в наказателното поле на Пирин, а Мартин Михайлов при малко шанс можеше да се разпише във вратата на домакините. Малко след това отново Хебър създаде добро положение, след като Георги Търтов напредна добре с топка в краката и стреля от дистанция. Опитът му бе точен, но Ковальов реагира добре и изби в корнер.

В 25-а минута Хебър организира нова добра атака, а Венсан Марсел размени чудесно двойно подаване с Анте Живкочив, след което шутира от разстояние, но Ковальов нямаше проблеми и улови спокойно.

В 33-а минута Венцислав Бенгюзов от Пирин отправи великолепно центриране от границата на наказателното поле, където Андрей Йорданов се пребори във въздуха и стреля с глава, но ударът му се отби от напречната греда.

Пет минути преди края на първото полувреме Стоян Стоичков овладя топката в наказателното поле и след серия от финтове отклони на границата към Венсан Марсел, който стреля веднага с левия крак, но стражът на Пирин бе на добра позиция и спаси.

Второто полувреме започна ужасно за Хебър. В 47-а минута Илкер Будинов навлезе по дясното крило и центрира от аутлинията, а Дмитро Семенив стреля с първото си докосване в далечния ъгъл на Петър Дебърлиев за 1:0.

Венцислав Бенгюзов отправи прехвърлящ пас зад защитата на Хебър в 54-а минута, като подаде топката на Илкер Будинов, който стреля веднага с глава и кълбото се озова за втори път в мрежата на Петър Дебърлиев.

Последваха атаки и към двете врати, като идеята на домакините бе да бавят и накъсват всячески играта.

В 84-а минута Алекс Серано центрира добре от левия фланг, а Стефан Цонков се извиси във въздуха и отправи удар с глава, който бе спасен от Максим Ковальов.

Само две минути след това имаше ново центриране в пеналта на Пирин от пряк свободен удар. Получи се леко мелле, а защитата на домакините не реагира добре, като топката достигна до Лорен Маружин, който от чиста позиция преодоля Ковальови -2:1.

До края на мача Пирин заложи на сигурна защита и се справи с хаотичните набези на Хебър.

Пирин: 12 Максим Ковальов, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 23 Димитър Тонев, 14 Даниил Кондраков, 8 Дмитро Семенив, 26 Иван Тасев, 29 Мартин Бачев, 72 Раян Сенхаджи, 20 Чебраилс Макрецкис

Хебър: 1 Петър Дебърлиев, 33 Стефан Цонков, 27 Роберт Мазан, 19 Муса Сила, 97 Венсан Марсел, 8 Алехандро Серано, 98 Георги Търтов, 39 Анте Живкович, 5 Мартин Михайлов, 77 Октай Хамдиев, 7 Стоян Стоичков