64

Първа победа за Ботев в плейофите, жертвата е Локо София

Ботев (Пловдив) обърна Локомотив (София) като гост с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига.

“Канарчетата” най-после успяха да постигнат успех след разделянето на отборите, след като от началото на плейофната фаза имаха три загуби и едно равенство.

В 32-ата минута “железничарите” получиха правото да изпълнят дузпа, след като Николай Минков скочи остро в краката на Станислав Костов. С изпълнението се зае Антонио Вутов, който прати вратаря в грешния ъгъл и откри - 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче “канарчетата” се върнаха в мача. Херман получи фронтално пред наказателното поле и с хубав пас изведе Минков. Офанзивният футболист пое, пребори се с Дуарте и с хубав удар прокара топката покрай Гайе - 1:1.

В 45-ата минута Траоре бе изведен сам срещу Гайе и от сравнително малък ъгъл нападателят стреля. За негово нещастие обаче топката срещна страничния стълб. Това се оказа и последното положение за първата част.

Още в началните минути на второто полувреме гостите успяха да обърнат резултата. Всичко започна след хубав рейд на Матеус Дуарте, който премина елегантно покрай няколко футболисти в “жълто” и навлезе в наказателното поле. Вместо да подаде на намиращия се на добра позиция Станислав Костов обаче, футболистът реши да завършва сам и Аргилашки улови. Вратарят на Ботев веднага стартира контраатака, при която Траоре получи дълъг пас от Минков и остана сам срещу Гайе. За разлика от първото полувреме, когато нападателят нацели гредата, този път той бе безпогрешен и вкара за 1:2.

В 85-ата минута Карлос Франса остана сам срещу Аргилашки, но стражът скъси ъгъла и успя да избие последвалия шут.

В 90-ата минута реферът отсъди втора дузпа за столичани. Малембана стреля от близка дистанция, но топката се отклони в ръката на влезлия като резерва Ситев. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията поправи грешката си. Малко след това пък Франса получи втори жълт картон и бе изгонен.

В класирането Ботев вече има 36 точки, но както вече стана ясно, няма как да се покачи по-нагоре от 10-ата позиция. Локо (Сф) е девети с 42 точки на 10 от осмия Арда.

ЛОКОМОТИВ 1:2 БОТЕВ

1:0 Антонио Вутов 33-дузпа, 1:1 Николай Минков 38, 1:2 Абдулайе Траоре 50

Локомотив: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 89. Матеус Дуарте, 29. Станислав Костов, 13. Селсо Рапосо, 11. Карлос Франса.

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 2. Роеи Херман, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 15. Джеймс Ето’о, 17. Никола Минков, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 30. Димитър Папазов.