61

Пълната програма за първия дял на сезона в Ефбет лига

Днес се тегли жребият за новия сезон в efbet Лига. Церемонията стартира от 11.00 часа в Амфитеатралната зала на базата в "Бояна". Както е известно, съставът на елитната дивизия бе увеличен на 16 отбора, а стартът на шампионатът е насрочен за уикенда 8-11 юли.

През новия сезон efbet Лига е съставена от 16 отбора: Лудогорец, ЦСКА, Ботев Пловдив, Левски, Черно море, Славия, Берое, ЦСКА 1948, Локомотив Пловдив, Арда Кърджали, Пирин Благоевград, Локомотив София, Ботев Враца, Септември София, Спартак Варна и Хебър Пазарджик.

Първенството ще бъде отново в две фази – 30 кръга и след това плейофна фаза. Началото ще бъде дадено в уикенда 8-11 юли.

Първото дерби между Левски и ЦСКА за сезон 2022/23 ще се проведе в 11-ия кръг, а символичен домакин ще са „сините“. Това стана ясно, след като беше обявена пълната програма на новия шампионат в efbet Лигата.

Пловдивското дерби между Локомотив и Ботев е част от 9-ия кръг и мачът ще се играе на „Лаута“. Тогава е и малкото столично дерби между Славия и Локомотив (София).

Завърналото се в елита варненско дерби ще се проведе точно при преполовяването на редовния сезон – в 15-ия кръг. Спартак (Варна) е домакин в срещата с Черно море.

ПЪЛНАТА ПРОГРАМА НА СЕЗОН 2022/23 В EFBET ЛИГАТА
1 кръг
Локомотив София - Черно море 
ЦСКА  -  Арда 
Берое - Ботев Враца 
Ботев Пловдив - Хебър Пазарджик 
Септември Сф - Лудогорец 
Локомотив Пловдив - Пирин 
ЦСКА 1948  -  Левски
Спартак Варна - Славия 

2 кръг
Черно море  - Славия 
Левски - Спартак Варна        
Пирин - ЦСКА 1948 
Лудогорец - Локомотив Пловдив
Хебър Пазарджик - Септември София                 - 
Ботев Враца  - Ботев Пловдив                      
Арда - Берое 
Локомотив София - ЦСКА 

3 кръг
ЦСКА - Черно море 
Берое - Локомотив София       
Ботев Пловдив - Арда 1924
Септември София - Ботев Враца                          
Локомотив Пловдив - Хебър Пазарджик
ЦСКА 1948 - Лудогорец
Спартак Варна - Пирин Благоевград                
Славия - Левски 

4 кръг
Черно море  - Левски София                      
Пирин Благоевград - Славия 
Лудогорец  - Спартак Варна
Хебър  - ЦСКА 1948 
Ботев Враца - Локомотив Пловдив                
Арда - Септември София               
Локомотив София - Ботев Пловдив
ЦСКА - Берое 

5 кръг
Берое - Черно море
Ботев Пловдив - ЦСКА
Септември София - Локомотив София 
Локомотив Пловдив - Арда Кърджали
ЦСКА 1948 - Ботев (Враца)                       - 
Спартак Варна - Хебър
Славия - Лудогорец 
Левски  - Пирин Благоевград                      

6 кръг
Черно море - Пирин Благоевград                  
Лудогорец - Левски София                  
Хебър Пазарджик - Славия 
Ботев Враца - Спартак 
Арда  -ЦСКА 1948 
Локомотив София  - Локомотив Пловдив 
ЦСКА - Септември София                          
Берое - Ботев Пловдив                    

7 кръг
Ботев Пловдив - Черно море 
Септември София - Берое 
Локомотив Пловдив - ЦСКА 
ЦСКА 1948  - Локомотив София 
Спартак Варна  - Арда 
Славия - Ботев Враца               
Левски - Хебър Пазарджик                   
Пирин Благоевград - Лудогорец 

8 кръг
Черно море Варна - Лудогорец 
Хебър Пазарджик - Пирин Благоевград
Ботев Враца - Левски 
Арда Кърджали - Славия 
Локомотив София - Спартак Варна        
ЦСКА София - ЦСКА 1948
Берое - Локомотив Пловдив
Ботев Пловдив - Септември София

9 кръг
Септември София - Черно море 
Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив
ЦСКА 1948 - Берое 
Спартак Варна - ЦСКА 
Славия - Локомотив София 
Левски - Арда Кърджали
Пирин Благоевград - Ботев Враца                   
Лудогорец - Хебър Пазарджик

10 кръг
Черно море Варна - Хебър Пазарджик
Ботев Враца - Лудогорец 
Арда  - Пирин Благоевград                 - 
Локомотив София  - Левски 
ЦСКА  - Славия 
Берое - Спартак Варна
Ботев Пловдив -  ЦСКА 1948 
Септември София - Локомотив Пловдив

11 кръг
Локомотив Пловдив - Черно море 
 ЦСКА 1948 - Септември София                    
Спартак Варна - Ботев Пловдив                   
Славия - Берое 
Левски - ЦСКА 
Пирин Благоевград - Локомотив София         
Лудогорец - Арда 
Хебър Пазарджик - Ботев Враца

12 кръг
Черно море - Ботев Враца                         
Арда Кърджали - Хебър Пазарджик           
Локомотив София  - Лудогорец
ЦСКА - Пирин 
Берое - Левски 
Ботев Пловдив - Славия 
Септември София - Спартак Варна                    
Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948

13 кръг
ЦСКА  - Черно море 
Спартак Варна - Локомотив Пловдив
Славия  - Септември София                   
Левски - Ботев Пловдив
Пирин Благоевград - Берое  
Лудогорец - ЦСКА 
Хебър Пазарджик - Локомотив София 
Ботев Враца - Арда Кърджали

14 кръг
Черно море Варна - Арда Кърджали                  
Локомотив София - Ботев Враца             
ЦСКА - Хебър Пазарджик                 
Берое - Лудогорец 
Ботев Пловдив - Пирин 
Септември (София) - Левски 
Локомотив Пловдив - Славия 
ЦСКА 1948 - Спартак Варна

15 кръг
Спартак Варна - Черно море 
Славия  - ЦСКА 
Левски  - Локомотив Пловдив                  
Пирин Благоевград - Септември София                
Лудогорец - Ботев Пловдив              
Хебър Пазарджик - Берое 
Ботев Враца - ЦСКА 
Арда Кърджали - Локомотив София 

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Какво ще направи Ботев (Пловдив) в евротурнирите това лято?