64

Пълна промяна! Няма да повярвате какво направи Ботев Пловдив

Ботев спечели първа победа за сезона далеч от Пловдив, след като излъга Пирин в Благоевград с 0:1 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

След нова мощнта контра в 20-ата минута, Антоан Бароан засече подаване отляво, но Ник Хенгелман изби. Топката все пак стигна до Неделев, който с прецизен удар по земя прати кълбото във вратата на домакините за 0:1.

Георги Аргилашки спаси дузпа бита от Станоев в 39-ата минута. Отчайваща намеса на Бароан доведе до нарушение срещу Карачанаков. Учудващо защо Валентич пуска чужденец като опорен халф винаги, когато Ботев повежда в резултата.

Току не успя да спре топката в пеналта, за да остане сам срещу Хенгелман в 42-ата минута.

Бароан бие във вратаря от чиста позиция в 58-ата минута. Няма ден днес нападателят.

Неделев изведа Маркиньос отдясно, но бразилецът не успя да уцели вратата от чиста позиция в 79-ата минута.

Пирин - Ботев Пловдив 0:1

0:1 Тодор Неделев 20

ПИРИН: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 6. Попев, 14. Николов, 3. Занев, 11. Манолев, 31. Станоев, 7. Брахими, 71. Карачанаков, 29. Костов, 9. Йорданов

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 3. Конате, 4. Генев, 18. Супрайен, 24. Янсон, 6. Мертенс, 15. Етоо, 7. Маркиньос, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бароан