Палермо спаси Аржентина

Националният отбор на Аржентина бе на косъм от грандиозен провал, но гол в добавеното време спаси водения от легендата Диего Марадона тим срещу Перу. Аржентинците спечелиха с 2:1 и запазиха шансовете си да се класират на Мондиал 2010.

"Гаучосите" водеха с 1:0 до последната минута на мача, когато резервата Ернан Ренгифо смрази трибуните на стадион "Монументал" в Буенос Айрес и изравни резултата. Аржентинците все пак  стигнаха до победно попадение във втората минута на добавеното време, след гол на ветеранът Мартин Палермо. Тимът на Марадона вече заема 4-о място, даващо право на директно участие на Мондиал 2010. Това стана възможно, след като Еквадор загуби у дома с 1:2 от Уругвай. Еквадор бе задминат и от тима на Уругвай, който пък вече заема петото място, даващо право на участие в допълнителен бараж с четвъртия от зона КОНКАКАФ. Аржентина е с 25 точки - само на точка пред Уругвай и на две пред шестия Еквадор. В последния кръг Уругвай е домакин на Аржентина и при загуба Лео Меси и компания могат да останат извън първите пет и да се простят със световното. Еквадор, който също както и Уругвай, застрашава Аржентина, гостува на Чили в последния си мач. Отборът на Перу е последен в класирането с едва 10 точки.

Междувременно, отборът на Чили стана третият тим от Южна Америка, който си осигури участие на шампионата на планетата в ЮАР, след като победи като гост с 4:2 Колумбия. Тимът на Чили събра 30 точки и не може да бъде изместен от третата третата позиция. Венецуела пък отпадна от битката за класиране на Мондиал 2010, след като загуби с 1:2 у дома от класиралия се вече тим на Парагвай.